آمار درمان و دارو در حج و چند توصیه به حاجی ها

آمار درمان و دارو در حج و چند توصیه به حاجی ها

مرکز پزشکی حج و زیارت از ارایه بیش از 12 هزار و 400 مورد خدمات درمانی و پزشکی از ابتدای حضور زایران ایرانی در عربستان خبر داد و گفت: در خصوص دارو، کمبودی وجود ندارد.

به گزارش خبرنگار اعزامی سقف شیبدار به حج، بنابر اعلام سازمان حج و زیارت شمار زایران ایرانی در عربستان به بیش از 22 هزار نفر رسیده است و طبق اطلاعیه مرکز پزشکی حج و زیارت که جمعه 4 خرداد ماه منتشر شد، در بیمارستان و درمانگاه های این مرکز در مکه 3 هزار و 837 مورد و در مدینه 8 هزار و 657 مورد خدمات مختلف پزشکی و درمانی دریافت شده است. همچنین 5هزار و 250 ویزیت در مطب های مجموعه های مدینه و مکه انجام شده که از آن میان 235 ویزیت هم تخصصی بوده است.

با توجه به اینکه زایران ایرانی از 24 اردیبهشت ماه در عربستان حضور دارند، در این مدت 297 مورد خدمات پاراکلینیک، 2741 مورد خدمات پرستاری، 52 مورد خدمات بستری، 407 مورد خدمات مددکاری و امداد و انتقال برای زایران انجام شده است.

مرکز پزشکی حج و زیارت همچنین اعلام کرد که درحال حاضر چهار زایر ایرانی در بیمارستان های عربستان (سه نفر در مدینه و یک نفر در مکه) برای دریافت خدمات بهتر و بیشتر بستری هستند. رییس مرکز پزشکی حج و زیارت در مکه با حضور در بیمارستان نور این شهر که یکی از زایران ایرانی به علت تصادف در آن بستری شده است، وضعیت درمانی وی را تحت بررسی دارد.

دکتر سیدعلی مرعشی ـ رییس مرکز پزشکی حج و زیارت ـ همچنین تاکید کرد: در خصوص دارو کمبودی نداریم.    

بهروز آدرانی که یکی از 39 کادر درمانی است که در مدینه به زایران در قالب کادر درمان مرکز پزشکی حج و زیارت خدمت رسانی می کند، نیز در گفت وگو با سقف شیبدار به زایران توصیه کرد: حتما مایعات مصرف کنند و در اوج گرما از محل اقامت خود بیرون نیایند. همچنین در برنامه غذایی خود، میوه و سبزیجات را مصرف کنند و از خوردن غذاهایی که باعث می شود سیستم گوارش آنها مختل شود پرهیز کنند؛ چراکه مدت زمان زیادی در کشور میزبان حضور خواهیم داشت.

پایان خبر سقف شیبدار

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آمار درمان و دارو در حج و چند توصیه به حاجی ها" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آمار درمان و دارو در حج و چند توصیه به حاجی ها"، کلیک کنید.