آژیر تب دنگی در ایران به صدا درآمد

آژیر تب دنگی در ایران به صدا درآمد

معاون درمان وزارت بهداشت، از افزایش موارد تب دنگی در کشور خبر داد.

به گزارش گروه سلامت خبرگزاری علم و فناوری سقف شیبدار، سعید کریمی، معاون درمان وزیر بهداشت با اشاره به وضعیت بیماری تب دنگی در کشور، گفت: اغلب افراد مبتلا، کسانی هستند که به کشورهای حاشیه خلیج‌فارس به‌ویژه امارات متحده عربی سفر کرده‌اند.

وی با اعلام اینکه یک درصد موارد ابتلا به تب دنگی منجر به فوت می‌شود، افزود: تب بالای ۴۰ درجه و استخوان درد شدید، از علائم این بیماری است.

کریمی ادامه داد: ۳۰ درصد از افرادی که با علائم استخوان درد شدید و تب بالا به مراکز درمانی مراجعه کردند، دارای بیماری تب دنگی بودند.

وی افزود: از ۲۰۰ نفری که با علائم شدید استخوان درد و تب بالای ۴۰ درجه به مراکز درمانی مراجعه کردند، ۶۳ نفر آزمایش آنها مثبت شده و هنوز جواب آزمایش برخی نیامده است.

معاون درمان وزیر بهداشت گفت: عمده این افراد مسافرینی بودند که از کشورهای حاشیه خلیج‌فارس آمدند؛ اگر افرادی مسافرتی به دبی یا امارات داشته‌اند، حتماً مراقبت کنند.

وی ادامه داد: حداکثر ۵ روز پس از اینکه پشه آلوده افراد را مورد گزش قرار دهد، علائمی، چون افت فشارخون، ضعف، بی‌حالی و در صورت حاد بودن منجر به خون‌ریزی و حتی بستری می‌شود.

کریمی در پایان با توصیه به مردم در خصوص جمع‌آوری آب‌های راکد اطراف محل سکونت، گفت: درمان این بیماری عمدتاً علامتی است یعنی با کاهش تب و دادن مایعات سعی می‌شود بیماری کنترل شود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آژیر تب دنگی در ایران به صدا درآمد" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آژیر تب دنگی در ایران به صدا درآمد"، کلیک کنید.