احتمال وقوع سیلاب های محلی در مازندران – خبرگزاری سقف شیبدار | اخبار ایران و جهان

احتمال وقوع سیلاب های محلی در مازندران - خبرگزاری سقف شیبدار | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری سقف شیبدار، محمد غلامپور کارشناس هواشناسی مازندران درباره دمای هوای استان گفت: دیروز شهرهای قائم شهر، ساری، آمل، جویبار و گلوگاه با بیشینه دمای ۳۵ درجه گرم‌ترین و صبح امروز دلیر چالوس با ۱۳ درجه سانتیگراد خنک مناطق استان بودند.

غلامپور افزود: نقشه‌های پیش یابی هواشناسی نشان می‌دهد که از امروز پنجشنبه ۲۱ تیرماه تا شنبه هوای گرم و شرجی در استان ادامه دارد و در ساعات بعدازظهر افزایش ابر و در ارتفاعات رگبار و رعد و برق پراکنده را خواهیم داشت.

وی گفت: روزهای یکشنبه و دوشنبه نیز گاهی با شمالی شدن جریانات علاوه با کاهش شدت گرما، شاهد ابرناکی و وزش باد در استان خواهیم بود و در دامنه‌ها و ارتفاعات استان رگبار و رعد و برق پیش بینی می‌شود که البته در مناطق پایین دست احتمال رگبار پراکنده هم وجود دارد.

کارشناس هواشناسی افزود: از نظر دمایی هم هفته آینده هوای خنک‌تری خواهیم داشت و طی این مدت در ارتفاعات احتمال سیلاب نقطه‌ای و محلی و ریزش سنگ در جاده‌ها و محورهای کوهستانی در ساعات بعدازظهر و شب وجود دارد.

غلامپور گفت: دریا هم امروز موج کوتاه دارد و برای فعالیت‌های دریایی مناسب است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "احتمال وقوع سیلاب های محلی در مازندران – خبرگزاری سقف شیبدار | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "احتمال وقوع سیلاب های محلی در مازندران – خبرگزاری سقف شیبدار | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.