استفاده از رژ لب در کودکان و نوجوانان موجب سرطان می شود

استفاده از رژ لب در کودکان و نوجوانان موجب سرطان می شود

سقف شیبدار/خراسان رضوی سرپرست اداره نظارت بر مواد، آرایشی و معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی نیشابور از خطرات استفاده از رژ لب در کودکان خبر داد و گفت: استفاده از رژ لب در کودکان و نوجوانان موجب برخی سرطان ها می شود.

 الهه کارگزار در گفت و با سقف شیبدار از رواج استفاده از لوازم آرایشی و بهداشتی در بین کودکان و نوجوانان خبر داد و افزود: متاسفانه والدین ناآگاهانه اجازه استفاده از این لوازم آرایشی و بهداشتی را به کودکان و نوجوانان داده و بعضاً از عواقب استفاده آن غافل هستند.

وی با بیان اینکه بسیاری از رژلب های بی کیفیت موجود در بازار حاوی ترکیبات شیمیایی مضر برای سلامت هستند، تصریح کرد: قرار گرفتن رژ بر روی لب به دلیل اینکه پوست انسان بافت زنده است، مواد جذب پوست و وارد گردش خون می شود، همچنین خوردن آن توسط کودکان سبب ایجاد بیماری های پوستی، سرطان لب، سرطان سینه و… خواهد شد و سلامتی کودکان را به خطر خواهد انداخت.

سرپرست اداره نظارت بر مواد، آرایشی و معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی نیشابور در ادامه افزود: امروزه نیمی از رژلب های موجود در بازار حاوی سرب هستند که این آلودگی در رژلب های قرمز بعضی از مارک ها بیشتر است.

وی خاطرنشان کرد: سرب جزء فلزات سنگین است که استفاده از آن در دراز مدت اثرات جبران ناپذیری از جمله کاهش یادگیری، اختلالات رفتاری، کاهش بهره هوش کودکان، بلوغ زودرس را بر کودک می گذارد.

کارگزار به والدین توصیه کرد: در خریداری لوازم آرایشی و بهداشتی دقت لازم و کافی را داشته و قبل از خرید حتماً پروانه بهداشتی و یا کد IRC موجود در کالا را از سامانه TTAC مورد بررسی و تایید قرار داده و سپس خرید مورد نظر را انجام دهند.

پایان خبر سقف شیبدار

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "استفاده از رژ لب در کودکان و نوجوانان موجب سرطان می شود" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "استفاده از رژ لب در کودکان و نوجوانان موجب سرطان می شود"، کلیک کنید.