انعقاد تفاهم نامه مشترک اداره کل محیط زیست لرستان و امور عشایر استان

انعقاد تفاهم نامه مشترک اداره کل محیط زیست لرستان و امور عشایر استان

به گزارش سقف شیبدار لرستان ،به منظور ایجاد زمینه های مناسب همکاری در برنامه های حفاظت از محیط زیست و بهره گیری از توانایی ها و امکانات آموزشی زیست محیطی تفاهم نامه همکاری اداره کل حفاظت محیط زیست و اداره کل امور عشایر استان لرستان به امضاء رسید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان لرستان، در مراسمی با حضور مدیران کل حفاظت محیط زیست و امور عشایری استان لرستان و به منظور ایجاد زمینه های مناسب همکاری در برنامه های آموزشی حفاظت از محیط زیست در بین جوامع عشایر استان، تفاهم نامه همکاری دو جانبه به امضاء رسید.

علی سالاروند مدیرکل حفاظت محیط زیست استان لرستان در این خصوص گفت: با توجه به اینکه اداره کل حفاظت محیط زیست استان لرستان بعنوان پرچم دار آموزش عشایر در سطح کشور انتخاب شده است و جز اولین استان هایی است که این طرح را آغاز نموده است لذا این تفاهم نامه همکاری فی ما بین حفاظت محیط زیست و امورعشایر استان منعقد و به امضاء رسید.

سالاروند افزود: امضای تفاهم نامه همکاری آموزش زیست محیطی عشایر گامی موثر در اشاعه فرهنگ مشارکت جمعی در حفاظت از محیط زیست است که ارتقای سواد و اخلاق زیست محیطی خصوصاً در بین جوامع محلی را در پی خواهد داشت.

سالاروند با اشاره به اینکه در قرن حاضر، حفاظت از محیط زیست و جلوگیری از تخریب آن به عنوان یکی از شاخص های مهم توسعه یافتگی کشورها محسوب می شود، گفت: این موضوع در اصل 50 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران که حفاظت از محیط زیست وظیفه ملی و همگانی برشمرده است، به خوبی نمایان است.

در پایان ضمن تاکید طرفین بر اجرای مفاد این تفاهم نامه، مقرر شد؛ تمام عشایر استان تحت آموزش زیست محیطی قرار گیرند و اداره کل حفاظت محیط زیست استان وظیفه تهیه محتواهای آموزشی متناسب با عشایر و توزیع و تشریح در گردهمایی ها و همایش های سالانه عشایر را بر عهده گرفت.

46

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "انعقاد تفاهم نامه مشترک اداره کل محیط زیست لرستان و امور عشایر استان" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "انعقاد تفاهم نامه مشترک اداره کل محیط زیست لرستان و امور عشایر استان"، کلیک کنید.