بارش برف و باران در جاده های 11 استان کشور

بارش برف و باران در جاده های 11 استان کشور

رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور فراجا از بارش برف و باران در جاده های 11 استان کشور خبر داد.

سرهنگ احمد شیرانی در گفت گو با سقف شیبدار درباره آخرین وضعیت ترافیکی جاده های کشور گفت: ترافیک در  آزادراه قزوین – کرج – تهران حد فاصل پل فردیس تا پل کلا،  آزادراه ساوه – تهران حد فاصل نسیم شهر تا رضی آباد و محور شهریار – تهران در برخی از مقاطع نیمه سنگین گزارش شده است.

وی درباره وضعیت جوی جاده های کشور افزود: در برخی از محورهای استان های آذربایجان غربی و کردستان بارش پراکنده برف و باران مشاهده شده است.

رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور فراجا ادامه داد: بارش باران در برخی از محورهای استان های آذربایجان شرقی ، بوشهر، لرستان، اردبیل ، زنجان ، کرمانشاه ، همدان ، ایلام و خوزستان اعلام شده است.

وی افزود: در این شرایط رانندگان باید توجه داشته باشند که استفاده از زنجیرچرخ در محورها و گردنه های کوهستانی برف گیر الزامی است. رعایت فاصله طولی مناسب، رانندگی با سرعت مطمینه و پرهیز از سبقت غیرمجاز موضوع دیگری است که رانندگان باید در شرایط برفی و بارانی رعایت کنند. اطمینان از سالم بودن تجهیزات زمستانی خودرو نظیر برف پاک کن و بخاری، پربودن باک خودرو در شروع سفر، همراه داشتن وعده غذایی کافی و لباس گرم مناسب از دیگر توصیه های پلیس به رانندگان است.

شیرانی با اعلام شماره 120 از رانندگان و مسافران خواست که پیش از شروع سفر حتما با این شماره تماس بگیرند و با اطلاع از آخرین وضعیت جوی و ترافیکی جاده ها و محورهای دارای انسداد و محدودیت ترافیکی، مناسب ترین زمان و مسیر را برای انجام سفرهای خود انتخاب کنند.

پایان خبر سقف شیبدار

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بارش برف و باران در جاده های 11 استان کشور" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بارش برف و باران در جاده های 11 استان کشور"، کلیک کنید.