برخی دستگاه‌ها دوست ندارند املاکشان شفاف شود

رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت: برخی دستگاه‌های دولتی دوست ندارند در یک فرآیند شفاف، مشخص شود چه مقدار زمین و ملک دارند که در این زمینه سامانه هایی مثل سامانه سادا می تواند به شفافیت و مولدسازی دارایی‌ها کمک کند.

برخی دستگاه‌ها دوست ندارند املاکشان شفاف شود

آفتاب‌‌نیوز :

ذبیح‌الله خداییان در مراسم رونمایی از سامانه یکپارچه اموال و دارایی‌های ملی (سادا نوین) اظهار کرد: یکی از راه‌های حفاظت از بیت المال، شفافیت است که شاید مهمترین زیرساخت باشد. در سال گذشته همایش ملی شفافیت را برگزار کردیم که در آن همایش یکی از سخنرانان که تاکید زیادی بر شفافیت داشت رییس جمهور شهید بود.

وی افزود: یکی از مشکلات دولت، شناسایی املاک و اموال غیرمنقول بود که هنوز هم این مشکل وجود دارد. اقدامی که الان صورت گرفته بسیار موثر است و باید با کمک سازمان ثبت اسناد و املاک، هرچه زودتر املاک دولتی سنددار شوند.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور با اشاره به سامانه سادا گفت: ارتباط این سامانه با دیگر سامانه‌ها باعث به روز شدن اطلاعات می‌شود و امکان سوءاستفاده را از افراد سودجو می‌گیرد. این سامانه قدرت تصمیم گیری را به مدیران می‌دهد. بدون تعارف، خیلی از دستگاه‌ها دوست ندارند که شفاف سازی شود و مشخص شود چه مقدار زمین و ملک دارند.

خداییان با اشاره به ضرورت طرح مولدسازی، ایجاد سامانه‌هایی مثل سادا را در اجرای مولدسازی موثر دانست.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "برخی دستگاه‌ها دوست ندارند املاکشان شفاف شود" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "برخی دستگاه‌ها دوست ندارند املاکشان شفاف شود"، کلیک کنید.