«بلاک سلبریتی ها» تیری که به سمت غرب کمانه کرد

«بلاک سلبریتی ها» تیری که به سمت غرب کمانه کرد

کشتار بیرحمانه کودکان و زنان فلسطین و ریخته شدن خون ده ها هزار از زن و کودک بیگناه در طول هفت ماه اخیر به دست رژیم صهیونیستی جریان بیداری و ضد ظلمی را در بین مردم دنیا متولد کرده است. راه افتادن جنبش های مجازی و تجمعات و راهپیمایی های اعتراضی انسانی در کف خیابان بسیاری از کشورهای دنیا به جشن ها و فستیوال هایی که اساس وجودی آن ها بر مبنای اصالت لذت و دنیاپرستی بوده، راه پیدا کرده و آن ها را تحت تاثیر خودش قرار داده است.

به گزارش سقف شیبدار، جوان نوشت: جنبش اعتراضی موسوم به «Blockout 2024» از سوی فعالان فضای مجازی برای بایکوت کردن سلبریتی ها و اینفلوینسرهایی که در مقابل کشتار مردم مظلوم غزه سکوت کرده اند، در شبکه اجتماعی تیک تاک ایجاد شده است. این جنبش که به «گیوتین مجازی» هم شناخته می شود باعث شده تا درآمدهای اقتصادی این چهره های معروف تحت تاثیر قرار بگیرد. این اتفاق در حالی می افتد که بخشی از همین سلبریتی های غربی در جریان فتنه سال 1401 ایران سعی کردند با گیس بریدن و دمیدن در آتش فتنه زمینه تجزیه و فروپاشی کشورمان را فراهم کنند. حالا خیاط در کوزه افتاده و خودشان گرفتار همان کابوسی هستند که برای ما دیده بودند. 
شهید مصطفی چمران جمله مشهوری دارد که می گوید: «هنگامی که شیپور جنگ نواخته می شود، شناخت مرد از نامرد آسان می شود!» دقیقاً در روزگار سختی و شدت است که زمینه شناخت دوست از دشمن و انسانیت و شرافت از سبعیت و خوی حیوانی ایجاد می شود؛ درست مانند اتفاقاتی که کشتار مظلومانه زنان و کودکان غزه و فلسطین به دست سربازان رژیم صهیونیستی رقم زده است یا در مقیاسی کوچک تر و متفاوت مانند جبهه بندی ای که فتنه زنانه سال 1401 در داخل و خارج از کشورمان تولید کرد. 

 ایجاد یک جنبش مردمی 
کشتار بیرحمانه کودکان و زنان فلسطین و ریخته شدن خون ده ها هزار از زن و کودک بیگناه در طول هفت ماه اخیر به دست رژیم صهیونیستی جریان بیداری و ضد ظلمی را در بین مردم دنیا متولد کرده است. راه افتادن جنبش های مجازی و تجمعات و راهپیمایی های اعتراضی انسانی در کف خیابان بسیاری از کشورهای دنیا به جشن ها و فستیوال هایی که اساس وجودی آن ها بر مبنای اصالت لذت و دنیاپرستی بوده، راه پیدا کرده و آن ها را تحت تاثیر خودش قرار داده است. تازه ترین نمونه در ادامه تسخیر فستیوال ها از سوی فعالان فضای مجازی مخالف جنگ رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه، جنبشی موسوم به «Blockout 2024» است. جنبش بایکوت سلبریتی هایی است که نسبت به وقوع جنایات هولناک این رژیم در غزه و فلسطین سکوت کرده اند؛ سلبریتی هایی که شرکت آن ها در جشن سالانه مد و لباس «مت گالا» ی نیویورک از نظر این فعالان فضای مجازی به نوعی شراکت و تایید جنایات رژیم صهیونیستی قلمداد شده است. 
البته علت اصلی مورد توجه قرار گرفتن این جشن از سوی این جنبش ویدیویی بود که از «هیلی کالیل» اینفلوینسر و مدل سابق امریکایی در تیک تاک منتشر شد. او در واکنش به گرسنگی کودکان غزه می گوید: «[اگر نان ندارند بخورند]بگذارید کیک بخورند.» این عبارت جمله ای است که ملکه «ماری آنتوانت» نسبت به رنج فقرا در جریان انقلاب فرانسه به کار برده است. البته وی بعداً به دست نیروهای انقلابی فرانسه با دستگاه گیوتین اعدام شد. 
اظهارات این اینفلوینسر امریکایی باعث شد مورد انتقاد گسترده و شدید فعالان فضای مجازی قرار بگیرد تا جایی که جنبش آنلاین جدیدی به نام «بلاک کردن افراد مشهور» یا همان «گیوتین دیجیتال» ایجاد بشود. این جنبش از مردم می خواهد افراد مشهوری را که نسبت به رنج های انسانی مردم فلسطین بی اعتنا بودند، در رسانه های اجتماعی مسدود کنند تا درآمد کمتری از صفحات مجازی شان کسب کنند. مردم در سراسر جهان از افراد مشهور به دلیل بی توجهی و عدم استفاده از نفوذشان برای جلب توجه عمومی به وضعیت وخیم انسانی در غزه ناراضی هستند. 

 لایک ها را پس بگیریم!
خالق این جنبش اعتراضی مجازی با شناسه (TikTok @ladyfromtheoutside) اعلام کرده است که «زمان آن رسیده است که مردم آنچه را که من اسمش را گیوتین دیجیتال می نامم انجام دهند. زمان آن فرا رسیده است که همه افراد مشهور، اینفلوینسرها و افراد ثروتمندی را که از منابع خود برای کمک به افراد نیازمند استفاده نمی کنند، بلاک کنیم. ما این سکوها را به آن ها دادیم. حالا وقت آن است که نظرات (کامنت ها)، لایک ها، و پول هایمان را از آن ها پس بگیریم.» ظاهراً کاربران رسانه های اجتماعی فهرستی از افراد مشهور را برای مسدود کردن با یکدیگر به اشتراک می گذارند که منجر به از دست دادن قابل توجه تعداد دنبال کنندگان (فالویرها) چندین چهره مشهور در اینستاگرام و سایر پلتفرم ها شده است. 
در پی ایجاد جنبش اعتراضی موسوم به «Blockout 2024» مشهورترین ستارگان سینما و تلویزیون و موسیقی در کشورهای غربی که شهرت و درآمد افسانه ای آن ها از بستر فضای مجازی فراهم آمده، با موج گسترده ای از بایکوت و لغو دنبال کردن روبه رو شده اند و به نظر می رسد این پویش بین المللی تا پایان بی تفاوتی و شکستن سکوت آن ها تداوم داشته باشد. 

 خیاط در کوزه افتاد
هر آنچه دشمنان مردم ایران طی سال های اخیر برای به اضمحلال کشاندن فرهنگ و تمدن و ارزش های ایرانی تدبیر کرده بودند، نه تنها محقق نشد بلکه آتش این فتنه ها دامان خودشان را گرفت؛ از سلبریتی هایی که گیس بریدند تا مزدوران رسانه ای که جای جلاد و شهید را باهم عوض می کردند. حالا همان هایی که در مورد فتنه زنانه کشورمان از هیچ اقدام و کلامی فروگذار نمی کردند در مقابل جنایت های رژیم صهیونیستی و دیگر تروریست های کت و شلواری به این بهانه که چنین مسایلی به آن ها مربوط نمی شود، لب از لب باز نمی کنند! این جریان بلاک و آنفالو کردن امروز سلبریتی های ساکت در مورد غزه و فلسطین همان خوابی است که آن ها برای کشورمان دیده بودند؛ چه آن جریان عفت زدایی و هرزه انگاری در مورد زنان کشورمان که به بهانه جنبش «می تو» (من هم همین طور) می خواستند راه بیندازند و چه اقداماتی که در جریان نبرد هیبریدی سال 1401 صورت می پذیرفت. اقدامی که طی آن با لشکر سایبری مزدوران شان به چهرهای معروف کشورمان که حقیقت روشن فتنه را می دیدند یا نمی خواستند با دشمنان دیرینه ملت و کشورشان همصدا و همراه شوند، حمله می کردند تا با تهدید و ارعاب و حتی تطمیع هم که شده آن ها را وادار به واکنش علیه حاکمیت کنند، در واقع ما برای چندمین بار شاهد تحقق کلام الهی بودیم که می فرماید «[بنی اسراییل]با خدا مکر کردند و خدا هم در مقابل با آن ها مکر کرد، و خدا بهترین مکرکنندگان است» (54 آل عمران). هر آنچه برای ایران می خواستند دامن شان را گرفت؛ چه اینکه خداوند خونخواه مظلومان است و مکرر دیده ایم و خواهیم دید که «چه بسیار شده که گروهی اندک به یاری خدا بر سپاهی بسیار غالب آمده، و خدا با صابران است» (249 بقره). آنچه امروز افکار عمومی دنیا و آزادگان و ظلم ستیزان جهان تحت اشکال مختلف و به جهت حمایت از مردم مظلوم فلسطین و زنان و کودکان بی دفاع انجام می دهند همه از نشانه های آشکار بیداری وجدانی انسان هاست.

پایان خبر سقف شیبدار

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "«بلاک سلبریتی ها» تیری که به سمت غرب کمانه کرد" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "«بلاک سلبریتی ها» تیری که به سمت غرب کمانه کرد"، کلیک کنید.