بلینکن: اسراییل موافق پیشنهاد بایدن است/ 10 روز است منتظر پاسخ حماس هستیم

بلینکن: اسراییل موافق پیشنهاد بایدن است/ 10 روز است منتظر پاسخ حماس هستیم

وزیر خارجه آمریکا که به منطقه سفر کرده است در اظهاراتی بر لزوم پذیرش پیشنهاد بایدن برای ایجاد آتش بس در غزه تاکید کرد.

به گزارش سقف شیبدار، آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا در اظهاراتی گفت: تحقق آتش بس زمینه توقف پایدار جنگ در نوار غزه را فراهم خواهد کرد.

طبق گزارش الجزیره، وی مدعی شد: حماس تنها مانع پیش روی توافق آتش بس است.

وزیر خارجه آمریکا خطاب به سران منطقه گفت: اگر خواهان توقف جنگ در غزه هستید به حماس فشار بیاورید تا توافق آتش بس را بپذیرد. دریافت پاسخ مثبت از حماس برای توقف جنگ امری بسیار ضروری است.

بلینکن خاطرنشان کرد: چه توافق حاصل شود چه نشود برای وارد کردن کمک های بیشتر به غزه تلاش خواهیم کرد. ما به تلاش های خود برای ایجاد آتش بس و آزادی اسرا ادامه خواهیم داد. بهترین راه برای بازگرداندن اسرا از جمله آمریکایی ها پذیرش آتش بس است. اسراییل با پیشنهاد بایدن موافقت کرده است اما حماس هنوز پاسخی نداده است. ما 10 روز است که منتظر پاسخ حماس به پیشنهاد بایدن درمورد غزه هستیم.

وی در بخش دیگر گفت: برنامه ریزی برای روز بعد از جنگ امری مهم است. مصر و آمریکا بر لزوم موافقت حماس با پیشنهاد بایدن توافق نظر دارند. اغلب اسراییلی ها و فلسطینی ها خواهان صلح هستند. اسراییلی ها نباید در غزه باقی بمانند. در صورتی که برنامه ای برای بعد از جنگ وجود نداشته باشد بار دیگر حماس روی کار خواهد آمد.

بلینکن امروز در آغاز سفر منطقه ای خود وارد مصر شد تا درباره توافق آتش بس بین رژیم صهیونیستی و حماس و آزادی اسیران صهیونیست صحبت کند.

به نوشته روزنامه تایمز رژیم صهیونیستی، وزیر خارجه آمریکا بعد از مصر اواخر امروز به قدس می رود تا با بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی دیدار و گفت وگویی داشته باشد.

پیشتر سامی ابوزهری، از رهبران حماس در آستانه سفر آنتونی بلینکن از واشنگتن خواست که به رژیم صهیونیستی برای پایان دادن به جنگ فشار بیاورد.

پایان خبر سقف شیبدار

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بلینکن: اسراییل موافق پیشنهاد بایدن است/ 10 روز است منتظر پاسخ حماس هستیم" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بلینکن: اسراییل موافق پیشنهاد بایدن است/ 10 روز است منتظر پاسخ حماس هستیم"، کلیک کنید.