تایید صلاحیت 294 نفر از نامزدهای انتخاباتی در کرمانشاه 

تایید صلاحیت 294 نفر از نامزدهای انتخاباتی در کرمانشاه 

به گزارش خبرنگار سقف شیبدار کرمانشاه، علی شعبانی پیش از ظهر امروز سه شنبه (24 بهمن ماه) در نشست خبری ستاد انتخابات استان کرمانشاه با اصحاب رسانه که در سالن شهدای مرز استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهار کرد: نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران که در آغاز چهل و ششمین سال شروع به کار آن هستیم، به برکت جهاد و ایستادگی مردم آغاز شد و امروز در قله ایستاده و خود را به عنوان یک الگو در جهان معرفی کرده است.

وی افزود: نقش سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نقش بی بدیلی بوده و ماهیت مردمی سپاه نقش ویژه ای دارد که می توان گفت در دنیا نظیر آن را نداریم؛ این ارگان «فرهنگ پاسداری» را ایجاد کرد که فرد در آن نظام و مردم را اولی بر تمام امیال خود می داند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمانشاه تصریح کرد: چنین فردی برای مردم یک امنیت بدون منت ایجاد کرده و در شرایط سخت در کنار مردم قرار می گیرد و فرهنگ پاسداری به عنوان یک الگو فرهنگ مقاومت را نیز تقویت کرده است.

وی خاطرنشان کرد: بر اساس 2 مولفه معنویت و معرفت نسلی به وجود آمده که از سردار سلیمانی تا شهید حججی در همین مکتب درس آموخته اند و کشور را به اعتلا رسانده اند، هر کسی که در مقام خود به مردم خدمت می کند پاسدار بوده و این روزها بر او مبارک است.

شعبانی تشریح کرد: امروز ملت ما به جایی رسیده که زن و مرد در تصمیم گیری برای کشور خود اثرگذار هستند، در گذشته زنان حتی حق رای را نداشتند و رای دهی برای مردان نیز امری تشریفاتی بود، اما اکنون تطور افکار داریم و خود مردم انتخاب می کنند، این از برکات جمهوری اسلامی ایران بوده و برای ما شیرین است.

وی عنوان کرد: 1068 نفر پیش ثبت نام را برای حضور در عرصه انتخابات انجام داده بودند که از این تعداد 561 نفر ثبت نام نهایی را انجام دادند، یکصد نفر شرایط ثبت نام را نداشتند که از این تعداد 18 درصد امکان بررسی صلاحیت نداشته یا مدارک آنها کامل نبوده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمانشاه بیان کرد: 294 نفر در استان کرمانشاه معادل 53 درصد تایید و 47 درصد رد صلاحیت شدند، در حوزه انتخابیه اسلام آباد غرب و دالاهو 44 نفر، سنقر و کلیایی 29 نفر، قصر شیرین، سرپل ذهاب و گیلان غرب 30 نفر، پاوه، جوانرود و ثلاث باباجانی 19 نفر و کنگاور 31 نفر برای یک کرسی رقابت می کنند.

وی ادامه داد: در حوزه انتخابیه شهرستان کرمانشاه 141 نفر برای سه کرسی رقابت می کنند که بنابراین آمار به ازای هر کرسی 47 نفر تایید صلاحیت شدند، همچنین حدود 30 درصد از کل داوطلبان احراز نشده یا رد صلاحیت شدند که بخش زیادی تا امروز مربوط به عدم احراز است.

شعبانی اضافه کرد: افرادی که تا تاریخ 21 بهمن ماه تایید نشدند سه روز فرصت اعتراض داشتند و امروز روز پایانی ثبت اعتراض آنها است، شورای نگهبان صلاحیت افراد معترض را مجدد از 24 تا 30 بهمن بررسی می کند و در تاریخ یکم اسفندماه نتیجه قطعی را به ستاد انتخابات اعلام و ستاد طی اطلاعیه ای اسامی قطعی را به اطلاع مردم خواهد رساند.

وی اضافه کرد: فعالیت های انتخاباتی از 3 تا 10 اسفند آزاد است، 2 فرصت برای داوطلبان از طریق صدا و سیما فراهم شده، فرصت نخست مربوط به تولید محتوا توسط داوطلبان در حد 20 دقیقه بوده و فرصت دوم مناظره است که برای آن 51 نفر در استان ثبت نام کردند که 28 نفر آنها در شهرستان کرمانشاه و 23 نفر در سایر حوزه های انتخابیه استان هستند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمانشاه عنوان کرد: برای مناظرات هزینه ای از داوطلبان دریافت نمی شود، در حوزه تبلیغات تلویزیونی 105 نفر برای تبلیغات تلویزیونی ثبت نام کردند که از این تعداد 47 نفر در استان کرمانشاه و 58 نفر در سایر حوزه های انتخابیه استان هستند.

شعبانی ابراز کرد: برنامه داوطلبان به مدت هفت روز، روزانه سه مرتبه در شبکه حوزه انتخابیه آنها پخش خواهد شد و بنابراین برنامه هر شخص حدوداً 420 دقیقه نمایش داده می شود، هزینه ثبت برنامه تبلیغاتی کاندیداها در حوزه انتخابیه کرمانشاه یکصد میلیون ریال و در سایر حوزه ها 50 میلیون ریال است اگر هر کاندیدا یک درصد آراء مردمی را کسب کند هزینه او عودت داده می شود.

وی اضافه کرد: هییت استانی نظارت بر تبلیغات فعال است و افرادی که تبلیغات زود هنگام داشتند از طریق فرمانداری ها تذکر کتبی به آنها داده شده و در صورت لزوم به مرجع قضایی معرفی خواهند شد، به مدیران نیز تذکرات لازم داده شده است.

شعبانی خاطرنشان کرد: تبلیغات در استان تحت نظر هییت استانی نظارت بر انتخابات و سایر هییت های نظارتی بوده و در صورت برخورد با تخلفات هیچ اغماضی صورت نخواهد گرفت، تاکنون به 6 مدیر در شهرستان کرمانشاه و چهار مدیر شهرستانی تذکر داده شده و سه مدیر به دادستان کرمانشاه معرفی شدند.

وی ادامه داد: به در هیچ دوره ای این میزان سخت گیری علیه مدیران وجود نداشته است، امسال از نظر استقبال داوطلبان، نظم و انضباط و کیفیت اجرا وضعیت خوبی در حوزه انتخابات داریم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمانشاه یادآور شد: در استان کرمانشاه 32 هزار نفر مجریان و عوامل اجرایی در روز انتخابات مشغول به فعالیت خواهند بود، لازم به ذکر است که در استان ما بیش از یک میلیون و 600 هزار نفر افراد بالای 18 سال داریم که عده ای در کرمانشاه نیستند و بنابراین آمار متغیر است.

وی اضافه کرد: از فردا تبلیغات مجلس خبرگان رهبری آغاز می شود که سه کاندیدا در کرمانشاه داریم، رسول خطیبی، امان نریمانی و مصطفی علما کاندیداهای این دوره از مجلس خبرگان رهبری از استان کرمانشاه هستند.

شعبانی تشریح کرد: 2 نفر از این افراد به مجلس خبرگان رهبری راه پیدا می کنند و از فردا تا 2 هفته فرصت تبلیغات دارند، در نهایت هزار و 660 شعبه اخذ رای در استان مشخص شده است.

وی در خصوص مشارکت مردم بیان کرد: نظام جمهوری اسلامی ایران تنها نظامی در دنیا است که مردم آن را به وجود آوردند و خود آنها به پیش می برند، هر کجا که جمهوری اسلامی به مردم نیاز داشته آنها پای کار بودند.

شعبانی افزود: در راهپیمایی 22 بهمن امسال شاهد بودیم که مردم شریف برخلاف تمام مشکلات خارجی و داخلی پای کار نظام ایستادند و جوان ترین طیف مدیران نظام در عرصه سیاسی در همین دوره بوده است.

وی در پایان گفت: در این دوره به دلیل حضور تمامی گرایش ها و تفکرات فضا کاملاً رقابتی شده است؛ اگر نمایندگان خارج از فضای نمایندگی خود وارد فضای تبلیغات انتخاباتی شوند قطعاً تذکر کتبی دریافت می کنند و در نهایت رد صلاحیت خواهند شد.

46

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تایید صلاحیت 294 نفر از نامزدهای انتخاباتی در کرمانشاه " هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تایید صلاحیت 294 نفر از نامزدهای انتخاباتی در کرمانشاه "، کلیک کنید.