تجربه رمان نویسی شبانه در آشپزخانه/کتابخوانی سطح آگاهی زنانه خانه دار را بالا می برد

بهار کتابخوانی| در گفت وگو با سقف شیبدار مطرح شد؛

تجربه رمان نویسی شبانه در آشپزخانه کتابخوانی سطح آگاهی زنانه خانه دار را بالا می برد

نویسنده کتاب گفت: با وجود اینکه خانه دار هستم، اما سال ها است که کتاب می نویسم

مهناز سید جواد جواهری در حاشیه سی و پنجمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در گفت وگو با خبرنگار سقف شیبدار تصریح کرد: بنده از 8 سالگی نویسندگی را شروع کردم. در ابتدا برای کیهان بچه ها می نوشتم، اما از سال 89 به صورت جدی رمان نویسی را آغاز کردم.

وی افزود: با وجود اینکه خانه دار و مادر پنج فرزند هستم  تا به امروز نوشته ام. بدون اینکه حمایتی داشته باشم، کاغذ خریداری می کنم و تاکنون در انتشاراتی خودم 48 کتاب چاپ کرده ام.

این نویسنده با بیان اینکه نمایشگاه کتاب فرصت خوبی برای دیده شدن کتاب ها است، تصریح کرد: تنها جایی که کتاب هایم را می فروشم به غیر از فروش در طول سال از انتشارات، در محل نمایشگاه کتاب است.

جواهری با بیان اینکه در نمایشگاه حتی فرصتی پیش می آید که خواننده کتاب هایم را ببینم، اضافه کرد: بنده اهل تهران هستم و بیشتر داستان هایم در تهران قدیم سپری می شود. اما در زمینه مذهبی و معرفی مفاخر شعر و ادب نیز کتاب نوشته ام.

وی افزود: زندگی حافظ و شهریار و پروین اعتصامی و از همه مهمتر زندگی حضرت محمد (ص) را در دو جلد با عنوان «ستاره درخشان احمد» را نوشتم.

این نویسنده معتقد است کتاب خواندن سطح آگاهی زنان خانه دار را بالاتر می برد و حتی برای خودشان و تربیت فرزندانشان می تواند مفید باشد. کتاب ها تنها منابعی است که می توانیم از تجربه دیگران استفاده کنیم.

وی افزود: اگر کسی دوست دارد نویسنده شود قویا توصیه می کند به هیچ عنوان نترسد و اگر کسی هم ذوقشان زد باز هم ادامه دهند.

جواهری با بیان اینکه در طول روز به دلیل مشغولیت کار های خانه کمتر فرصت نوشتن دارم، اضافه کرد: بیشتر شب ها وقتی بچه هایم خوابند و در آشپزخانه کتاب می نویسم.

وی در پاسخ به این سوال که چطور می نویسد تا خانواده نیز رضایت داشته و احساس نکنند به مسیولیت های خود بی توجه است، افزود: تلاش کردم کار های خانه و نوشتن کتاب را به شکل درستی در طول شبانه روز تقسیم بندی کنم تا به همدیگر آسیب نزنند.

لازم به یادآوری است، سی و پنجمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران 19 تا 29 اردیبهشت در محل مصلی تهران برگزار می شود.

 

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تجربه رمان نویسی شبانه در آشپزخانه/کتابخوانی سطح آگاهی زنانه خانه دار را بالا می برد" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تجربه رمان نویسی شبانه در آشپزخانه/کتابخوانی سطح آگاهی زنانه خانه دار را بالا می برد"، کلیک کنید.