تلفن همراه و هشدار درباره یک عادت غلط

تلفن همراه و هشدار درباره یک عادت غلط

بر پایه نظرات علمی بردن تلفن همراه به سرویس بهداشتی توصیه نمی شود چرا که ممکن است برای سلامتی شما خطراتی ایجاد کند.

به گزارش سقف شیبدار، امروزه برای انجام بسیاری از امور روزانه از خرید و کارهای جزیی گرفته تا امور اداریِ غیرحضوری به تلفن همراه نیاز است.

برای مثال آمار نشان می دهد 95 درصد از کل فرانسوی ها موبایل دارند و 77 درصد از آنها از گوشی هوشمند استفاده می کنند. استفاده از گوشی هوشمند به ویژه در میان جوانان پس از توسعه شبکه های اجتماعی فراگیرتر شده و جوانان، بسیاری از کارهای روزمره خود را با این وسیله انجام می دهند.

94 درصد از افراد 15 تا 29 ساله دارای حداقل یک گوشی هستند و گوشی های هوشمند روز به روز کاربری های بیشتری پیدا می کنند.

باید گفت تلفن همراه این روزها همراه مهمی برای بسیاری از افراد است و برای همه چیز استفاده می شود. می توان به وسیله آن با دیگران ارتباط برقرار کرد، سریال تماشا کرد یا در سایت ها و شبکه های اجتماعی مطالعه کرد.

استفاده از تلفن همراه به ویژه از زمان ظهور هوش مصنوعی افزایش بیشتری داشته است و ما حتی از آن برای پاسخ به سوالات ساده زندگی استفاده می کنیم. به طوری که در مواقعی حتی هنگام رفتن به دستشویی هم تلفن مان را با خود می بریم.

استفاده از تلفن همراه در سرویس بهداشتی

به گزارش یورونیوز، اما باید توجه کرد که استفاده از تلفن در توالت ایده بسیار بدی است و علم در این باره هشدار می دهد.

اما سوال این جاست که چرا نباید موبایل خود را به توالت ببرید؟ پاسخ خیلی ساده است. به این دلیل که این کار می تواند باعث مشکلات روده شود.

بیش از حد نشستن در توالت ممکن است تشکیل همورویید را آسان کند. مشکلی که به صورت یک حمله احتقانی با احساس گرما و نیز تورم و درد شدید در انتهای روده بزرگ همراه است و با هر بار اجابت مزاج تشدید می شود.

در کنار این موضوع مطالعات نشان می دهد که استفاده از تلفن همراه در توالت می تواند باعث انتقال باکتری روی دستان ما شود. این رفتار می تواند به تجمع میکروب ها روی موبایل منجر شود که انتقال آن به بدن ما ممکن است خطری بسیار جدی برای سلامت مان ایجاد کند.

بنابراین برای کاهش این خطر، دست های خود را به دفعات بشویید و همچنین از بردن گوشی همراه خود به توالت خودداری کنید.

پایان خبر سقف شیبدار

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تلفن همراه و هشدار درباره یک عادت غلط" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تلفن همراه و هشدار درباره یک عادت غلط"، کلیک کنید.