جهان بین: از کیفیت آموزشی به هیچ قیمتی کوتاه نمی آییم

جهان بین: از کیفیت آموزشی به هیچ قیمتی کوتاه نمی آییم

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: هیچگاه خطایی که درباره تحصیلات تکمیلی شد را تکرار نمی کنیم و از کیفیت در تحصیلات تکمیلی به هیچ قیمتی کوتاه نمی آییم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری سقف شیبدار، فرزاد جهان بین معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی در جلسه شورای دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی که در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بیرجند تشکیل شد، اظهار کرد: درون یک مثلث با سه مسیله درگیریم. وزنی که گذشته داشته و فشاری که از حال وارد می شود و کششی که آینده دارد. غلبه هر کدام و نیافتن نقطه تعادل، دانشگاه را دچار سقوط خواهد کرد. اگر نگاه به آینده نداشته باشیم و همین وضع موجود را ادامه بدهیم بی شک از قطار تحولات شتابان آینده جا خواهیم ماند.

وی با بیان خطر کاهش تمایل بین جوانان برای ادامه تحصیل و خطر جایگزینی آموزش رسمی با آموزش غیررسمی و انتقال مرجعیت از استاد به هوش مصنوعی با اشاره به کتاب منحنی دوم اثر جارلز هندی افزود: وقتی یک سیستم به حد اشباع می رسد در قوس نزول و سقوط می افتد و اگر نتوان ایده جدیدی ارایه کرد و سیستم را در منحنی جدیدی قرار داد، کار آن سیستم تمام است. 

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به اهمیت نوآوری در این زمینه بیان کرد: وقتی در خراسان جنوبی تعداد شرکت کنندگان در کنکور امسال حدود 13 هزار نفر هستند باید دید که چه نوآوری هایی باید انجام شود تا با توجه به چشم انداز بلندی که رییس دانشگاه آزاد مطرح کرد این دانشگاه انتخاب اول داوطلبان شود. موارد متعددی دیدم که خانواده ها ثبت نام فرزندانشان در دانشگاه را منوط به طرح پویش کردند. این نشان می دهد یک ایده نو چگونه می تواند فضای جدیدی پیش روی ما بگذارد.

جهان بین با تاکید بر چهار«ت» (تربیت تخصصی با تاکید بر آمایش و تلفیق تیوری و عمل و استفاده از دانش در حل مسایل مردم (فناوری)، تربیت هویتی، تربیت مهارتی و تربیت اجتماعی) به عنوان ارکان دانشگاه جامع که برگرفته از سخنرانی رییس دانشگاه آزاد بود، افزود:کنار هم بودن اینها چهره جدیدی از آموزش عالی عرضه خواهد کرد و ضروری است این سخنرانی به دقت مورد مطالعه قرار گیرد.

وی با تاکید بر دانش پذیر و دانش آموز به عنوان دو گروه دیگر که باید مورد توجه باشند و نیز توجه به حوزه دانش بنیان، بیان کرد: باید روی همه این حوزه ها فکر کرد و نوآوری داشت. نمونه های متعددی در دانشگاه آزاد اسلامی جدید از واحد ها وجود دارد که در این چارچوب راه و مزیت رقابتی خود بر اساس زیست بوم را یافتند و امروز می توان از آنها به عنوان الگو یاد کرد و قطعا خراسان جنوبی می تواند چنین باشد.

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به اهمیت تحصیلات تکمیلی بیان کرد: هیچگاه خطایی که در دوره ای پیشین در دانشگاه آزاد اسلامی درباره تحصیلات تکمیلی شد را تکرار نمی کنیم و از کیفیت در تحصیلات تکمیلی به هیچ قیمتی کوتاه نمی آییم.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بیرجند نیز با بیان اینکه اردیبهشت ماه امسال مصادف با چهلمین سالگرد تاسیس این واحد دانشگاهی است با بیان گزارشی از فعالیت ها و اقدامات فرهنگی دانشگاه آزاداسلامی استان خراسان جنوبی گفت: ارتقای 18 رتبه ای این دانشگاه مرهون استعانت از الطاف الهی و تلاش و مجاهدت خالصانه مسیولان و همکاران استان و حمایت های بی دریغ مسیولان عالی دانشگاه آزاداسلامی است.

علیرضا عزیزی با اشاره به برگزاری اردوی زیارتی فرهنگی دانشجویان برادر اتحادیه شرق استان های خراسان، کرمان و سیستان و بلوچستان همزمان با سالروز شکست حمله نظامی امریکا به صحرای طبس و ابتکار پیشنهاد دانشگاه آزاداسلامی استان خراسان جنوبی مبنی بر ایجاد دبیرخانه دایمی مقاومت و استکبار ستیزی در این استان بیان کرد:ایجاد این دبیرخانه آثار و برکات ارزشمند فرهنگی و بصیرتی خواهد داشت و موجب تقویت و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت خواهدشد.

به گزارش سقف شیبدار، دیدار با استادان همیار فرهنگ، دیدار با فعالان کانون ها، تشکل ها و نشریات و دیدار با بسیج دانشجویی و بازدید از خوابگاه، اماکن ورزشی و مرکز مشاوره دانشگاه از دیگر برنامه های سفر یک روزه  فرزاد جهان بین معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی به خراسان جنوبی بود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "جهان بین: از کیفیت آموزشی به هیچ قیمتی کوتاه نمی آییم" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "جهان بین: از کیفیت آموزشی به هیچ قیمتی کوتاه نمی آییم"، کلیک کنید.