حباب سکه باز هم بالا رفت/این سکه 5.7 میلیون تومان گران تر از ارزش واقعی است

حباب سکه باز هم بالا رفت/این سکه 5.7 میلیون تومان گران تر از ارزش واقعی است

به گزارش سقف شیبدار ،محمد کشتی آرای اظهار داشت: در هفته گذشته قیمت جهانی طلا تا روز چهارشنبه تغییرات کمی داشت ضمن اینکه در همین مدت قیمت ارز به تدریج در حال صعود بود.

سقف شیبدار در خبری نوشت وی گفت: در روزهای پایانی هفته، قیمت جهانی طلا با کاهش شدیدی مواجه شد و از طرفی در بازار داخلی قیمت ارز مجدداً سیر صعودی به خود گرفت و این دو عامل به نوعی یکدیگر را پوشش دادند و تغییراتی در قیمت طلا و سکه داشتیم. در مجموع اما تغییرات قیمت طلا و سکه مختصر بود.

این کارشناس بازار طلا تاکید کرد: نکته قابل توجه اینکه با توجه به نزدیک شدن به روزهای پایانی سال و همچنین نزدیک شدن به ماه مبارک رمضان، تقاضایی شکل گرفت که منجر به افزایش حباب انواع سکه شد.

کشتی آرای ادامه داد: قیمت اونس جهانی با 24 دلار کاهش به 1996 دلار رسید. قیمت سکه طرح قدیم با 300 هزار تومان افزایش به 30 میلیون و 500 هزار تومان رسید.

وی افزود: سکه طرح جدید هم با 300 هزار تومان افزایش به 32 میلیون و 800 هزار تومان رسید. نیم سکه با 150 هزار تومان افزایش به 18 میلیون و 250 هزار تومان رسید. در حقیقت این افزایش قیمت ها به خاطر افزایش حباب قیمت بود و نه افزایش قیمت واقعی.

این کارشناس بازار طلا تصریح کرد: همانطور که گفتم با توجه به تقاضایی که ایجاد شده این تقاضا حباب سکه را بالا برده قیمت هر مثقال طلای آب شده با 20 هزار تومان کاهش به 11 میلیون و 995 هزار تومان رسید و هر گرم طلای 18 عیار هم به طور متوسط با 4 هزار تومان کاهش در آخرین معاملات دیروز به 2 میلیون و 770 هزار تومان رسید.

کشتی آرای همچنین گفت: حباب سکه با 300 هزار تومان افزایش به 5 میلیون و 700 هزار تومان رسید. با توجه به نزدیک شدن به ایام نوروز و همچنین اعیاد شعبانیه تقاضا برای خرید انواع سکه ایجاد شده که همین تقاضا منجر به افزایش حباب شده است.

کارشناس بازار طلا اظهار داشت: در مجموع بازار طلا در هفته گذشته ثبات خوبی داشت. همچنین داد و ستد در بازار طلا در هفته اخیر رونق خوبی داشت.

وی افزود: پیش بینی می شود تا دوشنبه هفته آینده قیمت ها در بازار طلا تغییر چندانی نداشته باشد و در همین حدود باقی بماند

217

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "حباب سکه باز هم بالا رفت/این سکه 5.7 میلیون تومان گران تر از ارزش واقعی است" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "حباب سکه باز هم بالا رفت/این سکه 5.7 میلیون تومان گران تر از ارزش واقعی است"، کلیک کنید.