حلقه مفقوده ورزش کشور طرح استعدادیابی در سنین پایه است

حلقه مفقوده ورزش کشور طرح استعدادیابی در سنین پایه است

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی همدان گفت : حلقه مفقوده ورزش کشور طرح استعدادیابی ورزشی در مدارس و سنین پایه است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری سقف شیبدار، غلامرضا خاکساری، سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی همدان در آیین افتتاح طرح از پایه تا ستاره که با همکاری معاونت امور مدارس سما و مرکز پژوهشی و تصحیح بیومکانیک این دانشگاه ویژه معلمان و دبیران ورزش مدارس سما غرب کشور با رویکرد استعدادیابی برگزار شد، اظهار کرد: در سند تحول و تعالی دانشگاه رویکرد حل مسیله و مسیله محور بودن دانشگاه از نقاط برجستهٔ این سند بوده که این رویکرد در ورزش نیز می تواند راهگشا باشد بدین صورت که اکنون استعدادیابی یابی ورزشی یکی از مسیله های بزرگ ورزش کشور است.

وی اضافه کرد: حلقه مفقوده ورزش کشور طرح استعدادیابی ورزشی در مدارس و سنین پایه است که اگر درست در این راه قدم برداریم شاهد نتایج بسیار درخشانی در ورزش کشور خواهیم بود. در ورزش، کشف افراد با استعداد و گزینش آنها در سنین پایین و سپس هدایت، کنترل و ارزیابی آنها در صعود به بالاترین سطح از مهارت اهمیت زیادی برخوردار بوده و با توجه به اینکه نسل پایه بیشتر اوقات خود را در مدارس هستند، آموزش و پرورش می تواند با برنامه ریزی اصولی و دقیق، زمینه های پرورش استعداد های ورزشی را فراهم کند.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی همدان تاکید کرد: رسالت اصلی تربیت بدنی آموزش و پرورش در مرحله اول، کشف دانش آموزان مستعد از طریق فرایند های استعدادیابی عمومی و ویژه و در نهایت، هدایت و معرفی نخبگان ورزشی به باشگاه ها و فدراسیون ها، به منظور ارتقای قابلیت ها و مهارت های تخصصی است.

خاکساری گفت: در بسیاری از کشور ها و ازجمله کشور ما، شرکت نوجوانان و جوانان در یک رشته ورزشی، بیشتر بر پایه سنت، آرزو ها و علایق فردی استوار است که به محبوبیت آن ورزش، فشار والدین، تخصص معلمین مدارس و فراهم بودن امکانات ورزش مورد نظر بستگی دارد.

وی عنوان کرد: عوامل زیادی بر موفقیت در ورزش های مدرن امروزی وجود دارد. یکی از مهم ترین آنها استعداد ذاتی افراد بوده؛ شناسایی و کشف به موقع و زودهنگام استعداد برای هر کاری موثرترین و مهم ترین عامل در ورزش معاصر است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "حلقه مفقوده ورزش کشور طرح استعدادیابی در سنین پایه است" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "حلقه مفقوده ورزش کشور طرح استعدادیابی در سنین پایه است"، کلیک کنید.