خانم ۴۰ ساله در رودخانه «زاب» پیرانشهر غرق شد

خانم ۴۰ ساله در رودخانه «زاب» پیرانشهر غرق شد

آفتاب‌‌نیوز :

رییس جمعیت هلال احمر پیرانشهر روز جمعه در این خصوص گفت: بعداز ظهر امروز یک مورد غرق شدگی به مرکز پاسخگویی اضطراری جمعیت هلال احمر گزارش و امدادگران بلافاصله به محل حادثه اعزام شدند.

امیر عشایری بیان کرد: ️اکیپ امدادی برای جستجوی غریق وارد عمل شدند و با تلاش فراوان سرانجام پیکر غریق را یک کیلومتر پایین‌تر از محل حادثه، در ورودی سد سیلوه از آب بیرون کشیدند.

وی اضافه کرد: این فرد به علت آشنا نبودن با فنون شنا مدتی پس از وارد شدن به رودخانه غرق شده و جان خود را از دست داد.

رودخانه زاب یکی از رودخانه‌های دائمی آذربایجان‌غربی است که از دامنه‌های زاگرس سرچشمه گرفته و پس از عبور از شهرستان پیرانشهر به سوی سردشت ادامه می‌یابد و پس از عبور از این شهرستان به طرف غرب جریان پیدا کرده و با ورود به خاک عراق سرانجام به دجله می‌ریزد.

این رودخانه دارای جریان آب دائمی است و در سرتاسر سال خشک نمی‌شود؛ این رودخانه و درهٔ عمیق آن یکی از دیدنی‌ترین رودخانه‌های استان‌های غربی به شمار می‌رود که به خودی خود دارای جاذبه‌های گردشگری است.

شهرستان پیرانشهر در جنوب آذربایجان غربی و هم مرز با کشور عراق واقع شده است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "خانم ۴۰ ساله در رودخانه «زاب» پیرانشهر غرق شد" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "خانم ۴۰ ساله در رودخانه «زاب» پیرانشهر غرق شد"، کلیک کنید.