خلق آثار هنری در رثای «شهید جمهور»

خلق آثار هنری در رثای «شهید جمهور»

سقف شیبدار/لرستان مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان با اشاره به اهمیت گفتمان سازی و تولید آثار هنری درباره «شهید جمهور» تاکید کرد: باید آثار هنری در قالب های مختلف در رثای «شهید جمهور» تهیه، تولید و به عنوان یک وظیفه در امروز به دوش ما، برای آیندگان عرضه شود.

اعظم روانشاد روز سه شنبه در دیدار با مسیول بسیج هنرمندان لرستان ضمن تسلیت ایام شهادت رییس جمهور و همراهانشان گفت: ایجاد فضای تعاملی بیشتر، افزایش ارتباط و برپایی جلسات مدون نقش بسزایی در هم افزایی و توسعه فعالیت های فرهنگی و هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و بسیج هنرمندان دارد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان ضمن تاکید بر نقش حیاتی هنرمندان در مسیر مقابله با جنگ نرم دشمن گفت: می توان با هم افزایی بیشتر در برابر هجوم های فرهنگی و رسانه ای گام های موثرتری برداریم.

روانشاد با اشاره به اهمیت گفتمان سازی و تولید آثار هنری درباره «شهید جمهور»  تاکید کرد: باید آثار هنری در قالب های مختلف در رثای «شهید جمهور» تهیه، تولید و به عنوان یک وظیفه در امروز به دوش ما، برای آیندگان عرضه شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان با بیان اینکه به واسطه شهادت آیت الله رییسی اعتماد عمومی در جامعه ایجاد شده است، افزود: با توجه به در پیش بودن انتخابات و اهمیت مشارکت بالا، حفظ و نگهداری این اعتماد عمومی بر عهده ماست، از این رو وظیفه داریم خدمات شهید رییسی را ثبت و به جامعه معرفی کنیم.

وی با اشاره به اهمیت انتشار فراخوان تولید آثاراز سوی بسیج هنرمندان استان گفت: ثبت روایت های مردمی و تاریخ نگاری و مستندنگاری از شهید جمهور مورد تاکید است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان به تشکیل کمیته نخبگانی رفع دغدغه های فرهنگی مقام معظم رهبری در استان اشاره کرد و افزود: این کمیته به زودی در استان کارخود را آغاز خواهد کرد.

روانشاد افزود: ایجاد شرایط مساعد برای شکوفایی و خلاقیت هر چه بیشتر اصحاب فرهنگ و هنر در بستری امن و با از اولویت های این اداره کل است.

در این دیدار سعید داوودی، مسیول بسیج هنرمندان استان نیز با بیان اینکه هنر انقلاب اسلامی، هنری است که در خدمت ارزش های دینی و انسانی بوده و هنرمندان متعهد نقش مهمی در این زمینه بر عهده دارند، افزود: بسیج هنرمندان استان در راستای اهداف و ترویج فرهنگ و هنر انقلابی در بین هنرمندان متعهد و انقلاب استان و توجه ویژه آنان به هنر متعالی و انجام رسالت خویش آمادگی برگزاری برنامه های مشترکی با نهادهای فرهنگی استان را دارد.

وی با اشاره به اینکه سرکشی از خانواده شهدای هنرمند و انتشار فراخوان شناسایی خانواده های شهدای هنرمند استان در دستور کار قرار گرفته است، افزود: تلاش می شود در نیمه دوم سال جاری یادواره شهدای هنرمند استان نیز برگزار شود.

پایان خبر سقف شیبدار

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "خلق آثار هنری در رثای «شهید جمهور»" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "خلق آثار هنری در رثای «شهید جمهور»"، کلیک کنید.