در دیدار امیرعبداللهیان و هنیه چه گذشت؟

در دیدار امیرعبداللهیان و هنیه چه گذشت؟

به گزارش سقف شیبدار وزیر امور خارجه کشورمان در ابتدای این دیدار، سلام رهبر معظم انقلاب و رییس جمهور کشورمان را به آقای هنیه و از طریق ایشان به ملت مقاوم فلسطین ابلاغ کرد.
امیرعبداللهیان با تجلیل از مقاومت قهرمانانه و شرافتمندانه مقاومت و ملت فلسطین در مقابل بیش از 4 ماه حملات وحشیانه و جنایات جنگی صهیونیست ها گفت، علیرغم خسارات سنگین انسانی و مالی و ویرانی های گسترده در غزه و کرانه غربی، اما ابعاد پیروزی درخشان ملت و جریان های مقاومت فلسطین روز به روز آشکارتر می شود.
وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به اینکه رژیم صهیونیستی و آمریکا که از ابتدای جنگ علیه غزه بر نابودی حماس بعنوان یکی از اهداف اصلی خود یاد می کردند، اکنون حماس را بعنوان طرف مذاکره سیاسی می شناسند و به نقش و جایگاه غیرقابل حذف آن اعتراف می کنند.
وزیر امور خارجه کشورمان همچنین با تجلیل از حمایت شجاعانه گروه های مقاومت منطقه، حمایت سیاسی بسیاری از دولت ها و نیز حمایت معنوی قاطبه ملتهای جهان از ملت فلسطین و جهانی شدن نفرت از رژیم صهیونیستی و حامیان آن افزود، به برکت ایستادگی مظلومانه اما مقتدرانه ملت فلسطین، امروز مسیله فلسطین در صدر مسایل مهم جهانی قرار گرفت و حقانیت و مظلومیت ملت فلسطین مورد اعتراف گسترده جهانی اعم از دولت ها و ملتهاست.
امیرعبداللهیان با اشاره به تحرکات دیپلماتیک و بین المللی جمهوری اسلامی ایران در حمایت از مقاومت و ملت فلسطین طی 4 ماه گذشته گفت، برداشت ما از صحنه سیاسی و بین المللی این است که آمریکایی ها و غربی ها به این نتیجه رسیدند که رژیم اسراییل علیرغم کشتار گسترده مردم و جنایات بی سابقه، در این جنگ پیروز نشده و نخواهد شد، فلذا همه اتفاق نظر دارند که باید به آتش بس بیندیشند، اما در خصوص نوع آتش بس به دنبال چانه زنی و تلاش برای امتیاز گیری هستند.
وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به موضع دوگانه و رویکرد متناقض آمریکا در خصوص بحران غزه گفت، آمریکا از یک طرف مدعی عدم تمایل به گسترش دامنه جنگ در منطقه است و از طرف دیگر ذره ای از حمایت سیاسی، نظامی و دیپلماتیک خود از رژیم صهیونیستی کم نکرده است و همزمان با حمله به یمن و اقدامات نظامی در عراق و سوریه، مرتکب خطای راهبردی شده و به خطر گسترش جنگ در منطقه دامن می زند.
وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار همچنین گزارشی از آخرین تحرکات دیپلماتیک جمهوری اسلامی ایران بمنظور پایان دادن به جنگ علیه غزه، پایان محاصره و ارسال کمک های انسان دوستانه به غزه ارایه کرد و افزود جمهوری اسلامی بر تصمیم و راهکار فلسطینی – فلسطینی برای اداره امور فلسطین در مرحله پساجنگ تاکید دارد و معتقد است جامعه جهانی باید از این راهکار حمایت کند. وی بر تداوم تلاش های دیپلماتیک و همه جانبه جمهوری اسلامی ایران از ملت فلسطین تاکید کرد.

اسماعیل هنیه رییس دفتر سیاسی جنبش حماس نیز در این دیدار با ابلاغ سلام گرم به رهبر معظم انقلاب، رییس جمهور، دولت و ملت ایران و نیز تبریک سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، از حمایت های قوی جمهوری اسلامی ایران از ملت و مقاومت فلسطین تشکر و قدردانی کرد.
هنیه تحرکات دیپلماتیک و سیاسی جمهوری اسلامی ایران برای پایان دادن به جنگ و جنایت علیه غزه و ملت فلسطین را ستود و افزود ما بطور مستمر تلاش های ایران اعم از رهبری، رییس جمهور و وزیر خارجه و دولت و ملت ایران در حمایت از فلسطین را دنبال می کنیم.
اسماعیل هنیه تاکید کرد رژیم صهیونیستی برغم بیش از 4 ماه جنگ و جنایت علیه ملت فلسطین در غزه و نیز کرانه غربی، به هیچیک از اهداف اعلام شده خود نرسیده است.
وی افزود نیروهای مقاومت فلسطین در کنار یکدیگر و همراه با ملت فلسطین در مقابله با رژیم صهیونیستی مبارزه می کنند و به رغم شدت و سختی شرایط، اما اطمینان می دهیم که مقاومت توان و نیروی خود را حفظ کرده و توانایی لازم برای مدیریت راهبردی جنگ را در اختیار دارد.
وی افزود به رغم خسارت های انسانی و مادی گسترده و شهادت هزاران نفر از شهروندان فلسطینی، اما خسارات وارده بر مقاومت در حوزه توانایی های نظامی و نیروهای مقاومت در مقایسه با حجم این نبرد بسیار محدود است و در مقابل، خساراتی که ارتش رژیم صهیونیستی متحمل شده، بی سابقه است.
اسماعیل هنیه با اشاره به خوی وحشیگری رژیم صهیونیستی، نسبت به تهدید رژیم برای حمله به رفح با توجه به وجود بیش از 1 میلیون و 300 هزار آواره فلسطینی در این منطقه هشدار داد و افزود متاسفانه آمریکا نشان داد که در این خصوص همانند گذشته در کنار رژیم صهیونیستی ایستاده و انگیزه ای برای جلوگیری از اقدام رژیم ندارد.

311311

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "در دیدار امیرعبداللهیان و هنیه چه گذشت؟" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "در دیدار امیرعبداللهیان و هنیه چه گذشت؟"، کلیک کنید.