دستگیری سارقان منزل و اعتراف به 12 فقره سرقت در تبریز

دستگیری سارقان منزل و اعتراف به 12 فقره سرقت در تبریز

سقف شیبدار/آذربایجان شرقی رییس پلیس آگاهی استان آذربایجان شرقی از دستگیری 2 سارق حرفه ای و سابقه دار منزل و کشف 12 فقره سرقت در تبریز خبر داد.

سرهنگ محمدتقی سلطانی در گفت وگو با خبرنگاران اعلام کرد: در پی وقوع سرقت های متعدد منزل در شهر تبریز، موضوع دستگیری سارقان در دستورکار کارآگاهان اداره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

وی افزود: در گام اول با اقدامات فنی کارآگاهان سرنخ هایی از سارقان حرفه ای به دست آمد و پس از جمع بندی و تلاش شبانه روزی، مخفیگاه سارقان شناسایی و پس از اخذ مجوز از مرجع قضایی به محل شناسایی شده اعزام و طی یک عملیات منسجم متهمان را دستگیر و به پلیس آگاهی دلالت دادند.

وی تشریح کرد: هر چند متهم در ابتدا منکر هرگونه بزه بود اما در بازجویی های تخصصی و ارایه مدارک مستند و مستدل به ناچار لب به اعتراف گشوده که ضمن معرفی دیگر همدست خود به 12 فقره سرقت از منازل اعتراف کرد.

رییس پلیس آگاهی استان آذربایجان شرقی در ادامه خاطرنشان کرد: در ادامه تحقیقات با استفاده از ظرفیت های پلیسی، محل مخفیگاه دیگر متهم استخراج و با تطبیق اطلاعات فنی و حصول اطمینان از حضور در محل، مخفیگاه سارق تحت نظر تیم کارآگاهان قرار گرفته و در یک عملیات جداگانه دیگر متهم نیز دستگیر شد.

وی در خاتمه با بیان اینکه متهمان جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شدند، بیان کرد: افزایش احساس امنیت مردم مهم ترین دغدغه پلیس است و از شهروندان می خواهیم تا ضمن رعایت نکات ضروری پیشگیری از سرقت، کلیه موارد مشکوک را از طریق تلفن 110 در اسرع وقت به پلیس اطلاع دهند تا توسط ماموران مورد بررسی قرار گیرد.

اجرای طرح آرامش در شهر/ دستگیری 22 نفر معتاد پرخطر و کشف موادمخدر در مرند

فرمانده انتظامی مرند از اجرای طرح آرامش در شهر با محوریت دستگیری توزیع کنندگان و خرده فروشان موادمخدر، جمع آوری معتادان متجاهر، پرخطر و کشف انواع موادمخدر خبر داد.

سرهنگ علی اسدیان در گفت وگو با خبرنگاران اظهار کرد: این طرح در اجرای آرامش در شهر و در راستای ارتقاء امنیت اجتماعی و مطالبات مردمی در برخورد با هنجارشکنان اجتماعی، با هدف دستگیری خرده فروشان، معتادان متجاهر در سطح شهرستان به مرحله اجرا درآمد.

وی با بیان اینکه این طرح ها روزانه اجرا می شود، ادامه داد: ماموران انتظامی شهرستان در جریان این طرح در 48 ساعت گذشته موفق شدند 22 نفر معتاد متجاهر و پرخطر را از پارک ها و محل های مختلف شهر جمع آوری و به کمپ های ترک اعتیاد معرفی کنند.

وی مطرح کرد: از دستاوردهای دیگر این طرح کشف انواع موادمخدر از جمله 570گرم تریاک، 160گرم سوخته تریاک، 34 گرم شیره تریاک، تعداد 2 دستگاه ترازوی دیجیتالی توزین موادمخدر، 2 عدد وافور و مقداری موادمخدر صنعتی بوده است.

فرمانده انتظامی مرند خاطرنشان کرد: به جهت افزایش رضایتمندی مردمی اجرای این طرح ها همچنان با جدیت در دستورکار پلیس بوده و شهروندان می توانند در صورت مشاهده هرگونه مصرف، تهیه و توزیع انواع موادمخدر با مرکز فوریت های پلیسی 110 تماس و موضوع را به پلیس اطلاع دهند.

کشف کره حیوانی قاچاق در هشترود

فرمانده انتظامی شهرستان هشترود از کشف 4 تن کره حیوانی قاچاق به ارزش 10 میلیارد ریال خبر داد.

سرهنگ کلام الله ابراهیمی در گفت وگو با خبرنگاران مطرح کرد: در تداوم تشدید مبارزه با قاچاقچیان، سودجویان و فرصت طلبان ماموران پاسگاه انتظامی کوهسار شهرستان حین کنترل خودروهای عبوری در اتوبان پیامبر اعظم به یک دستگاه کامیون مشکوک و آن را متوقف کردند.

وی افزود: در بررسی ماموران پلیس از خودروی توقیفی 200 بسته 20 کیلویی کره حیوانی به صورت فله ای که فاقد هرگونه مدارک مثبت گمرکی بود کشف شد.

 وی  تشریح کرد: براساس نظر کارشناسان مربوطه ارزش ریالی محموله توقیفی 10 میلیارد برآورد شده است که کره های مکشوفه پس از تشکیل پرونده مقدماتی تحویل مراجع قضایی مربوطه شد.

دستگیری سارق محتویات داخل خودرو در اهر

فرمانده انتظامی شهرستان اهر از دستگیری سارق حرفه ای محتویات داخل خودرو با 4 فقره کشف سرقت خبر داد.

سرهنگ حسین عبدی در گفت وگو با خبرنگاران بیان کرد: در پی وقوع چند فقره سرقت محتویات داخل خودرو در سطح شهرستان، بررسی موضوع در دستورکار ماموران انتظامی شهرستان قرار گرفت.

وی مطرح کرد: ماموران با انجام اقدامات فنی، پلیسی و تحقیقات تخصصی موفق به شناسایی هویت متهم و مخفیگاه وی شدند که طی یک عملیات منسجم و غافلگیرانه متهم در مخفیگاه خود دستگیر و جهت تحقیقات بیشتر به پلیس آگاهی منتقل شد.

وی افزود: متهم در تحقیقات فنی صورت گرفته به چهار فقره سرقت محتویات داخل خودروهای پارک شده در محلات خلوت اعتراف، که مقادیری از اموال مسروقه از جمله فلش، ضبط صوت و … از مخفیگاه وی کشف و پس از تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی تحویل مرجع قضایی شد.

به گزارش سقف شیبدار، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس استان آذربایجان شرقی، فرمانده انتظامی شهرستان اهر در پایان از مشارکت و همکاری خوب مردم با پلیس قدردانی و از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه فعالیت غیرقانونی و مجرمانه توسط افراد فرصت طلب و قانون گریز، مراتب را در اسرع وقت از طریق تلفن فوریت های پلیس 110 اعلام تا نسبت به دستگیری مجرمان و متخلفان اقدام شود.

پایان خبر سقف شیبدار

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "دستگیری سارقان منزل و اعتراف به 12 فقره سرقت در تبریز" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "دستگیری سارقان منزل و اعتراف به 12 فقره سرقت در تبریز"، کلیک کنید.