دشمن تلاش می‌کند به مجالس و محافل مذهبی نفوذ کند

دشمن تلاش می‌کند به مجالس و محافل مذهبی نفوذ کند

سقف شیبدار/سمنان نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان با بیان اینکه دشمن تلاش می‌کند به مجالس و محافل مذهبی نیز نفوذ کند گفت: متأسفانه گاهی در حاشیه مجالس عزای حسینی نسبت به ارزش‌های اسلامی کم‌توجهی می‌شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین مرتضی مطیعی ۱۹ تیرماه در شورای فرهنگ عمومی استان سمنان با اشاره به روایتی از امام حسین(ع) اظهار کرد: حضرت سیدالشهدا علیه‌السلام فرمود «مَنْ عَبَدَ اللّهَ حَقّ عِبَادَتِهِ آتاهُ اللّهُ فَوْقَ اَمَانِیهِ وَ کِفَایَتِهِ» هرکس حق بندگی خدا را به‏ جا آورد، خداوند بیش از حدّ انتظار و کفایتش به او عطا می‏ کند.

نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه بندگی کامل مقدمه دستیابی به کمالات است، افزود: در این زمینه حافظ نیز می‌گوید «تو بندگی چو گدایان به شرطِ مزد مکن، که دوست خود روش بنده‌پروری داند»

امام جمعه سمنان با قدردانی از فعالان و دست‌اندرکاران برگزاری مجالس عزای حسینی اظهار کرد: امیدواریم شور حسینی با درک معارف ارزشمند حسینی همراه شود و همگان زندگی خود را بر مبنای ارزش‌های نهضت عاشورا تنظیم کنند.

حجت‌الاسلام والمسلمین مطیعی در ادامه با اشاره به برگزاری موفق چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: باید از مردم استان سمنان به جهت حضور در این دوره از انتخابات خاضعانه تشکر کنم و انتخاب دکتر پزشکیان را به ایشان تبریک عرض نمایم. 

وی با ابراز امیدواری برای تدوام مسیر خدمت‌رسانی به مردم در دولت چهاردهم اظهار کرد: انشاءلله منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی توسط رئیس‌جمهور منتخب پیگیری و دنبال شود و ایشان در رسیدگی به مشکلات مردم موفق باشند. 

نماینده رهبر معظم انقلاب در استان با تاکید بر اهمیت خدمات‌رسانی به مردم در روزهای باقی مانده از عمر دولت سیزدهم گفت: رسیدگی به امورات مردم به هیچ عنوان نباید معطل تشکیل دولت چهاردهم بماند چراکه این امر نارضایتی و زیان مردم را به همراه خواهد داشت.

حجت‌الاسلام والمسلمین مطیعی با تاکید بر اینکه جلسات شورای فرهنگ عمومی به هیچ وجه، جنبه تشریفاتی و نظری ندارد و باید به خروجی مطلوب بیانجامد تصریح کرد: در خصوص مسائل فرهنگی به اندازه کافی برنامه عملیاتی وجود دارد که یکی از آنها سند عفاف و حجاب است که ۳۲ دستگاه در آن مسئولیت دارند.

وی با بیان اینکه استان سمنان جزو استان‌های کم‌جمعیت کشور محسوب می‌شود و باید به لحاظ شاخص‌های فرهنگی در صدر کشور قرار گیرد، گفت: انتظار می‌رود برنامه‌های موجود در حوزه عفاف و حجاب با جدیت و با استفاده از ظرفیت گروه‌های آموزش دیده مردمی عملیاتی شود.

رییس شورای فرهنگ عمومی استان با تاکید بر اینکه ماموریت‌های فرهنگی اجتماعی نمایندگان ولی فقیه در استان‌ها با تغییر دولت‌ها تغییر نمی‌کند افزود: عفاف و حجاب سنگ زیرین تدیّن مردم و جامعه است لذا هیچکس نباید نسبت به این امر کم‌توجه باشد.

امام جمعه سمنان تصریح کرد: هرچند امر به معروف و نهی از منکر در عفاف و حجاب منحصر نیست اما یکی از مهمترین حوزه‌های مربوط به این فریضه الهی، موضوع عفاف و حجاب است چراکه اگر شاهد عادی سازی برخی ناهنجاری‌ها در محافل گوناگون باشیم بدون تردید زیان خواهیم کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین مطیعی با هشدار در خصوص برنامه‌ریزی دشمن برای نفوذ به محافل و مجالس مذهبی گفت: مگر می‌توان هدف‌گذاری و طراحی دشمن برای تضعیف ارزش‌های اسلامی را انکار کرد یا نسبت به این توطئه ها بی‌تفاوت بود؟ 

نماینده ولی فقیه در استان ادامه داد: متأسفانه گاهی شاهد آن هستیم که در حاشیه مجالس عزای حضرت اباعبدالله الحسین(ع) نسبت به ارزش‌های اسلامی و حدود شرعی کم‌توجهی می‌شود که این امر زیبنده مجلس سیدالشهدا(ع) نیست.

وی با تحسین نوع پوشش و حجاب فرزند و اعضای خانواده رئیس جمهور منتخب گفت: مایه مباهات است که رییس جمهور منتخب به ارزش‌های اسلامی پایبند است و عمل به آموزه‌های دینی را برای خود افتخار می‌داند.

رییس شورای فرهنگ عمومی استان در بخش پایانی سخنان خود با تاکید بر ضرورت حفظ ارزش‌های اسلامی در مراکز آموزشی و درمانی افزود: اینکه مثلا گفته شود هنر با ارزش‌های اسلامی و دینی تعارض دارد یک گزاره غلط و غیرقابل قبول است لذا نباید به استناد چنین گزاره‌هایی از خود سلب مسئولیت کنیم!

حجت‌الاسلام والمسلمین مطیعی «زندگی خدامحور» را یکی از مهمترین شاخصه‌های حکومت اسلامی دانست و خاطرنشان کرد: مسئولان باید بگونه‌ای فضای عمومی جامعه را مدیریت کنند که رنگ خدا در اماکن مختلف به چشم بیاید چراکه ما مدعی یک نظام سیاسی مبتنی بر احکام دینی و اسلامی و برپایه ولایت فقیه هستیم.

پایان خبر سقف شیبدار

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "دشمن تلاش می‌کند به مجالس و محافل مذهبی نفوذ کند" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "دشمن تلاش می‌کند به مجالس و محافل مذهبی نفوذ کند"، کلیک کنید.