رشد بیش از ٢ برابر خرید تضمینی گندم در گلستان

رشد بیش از ٢ برابر خرید تضمینی گندم در گلستان

به گزارش سقف شیبدار به نقل از ایرنا روح‌الله مهری روز چهارشنبه در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: براساس آخرین آمار رسیده تا شامگاه دیشب، ۹۸۵ هزار تن گندم در گلستان خریداری شده که پیش‌بینی می‌شود این میزان امشب به یک میلیون تن برسد.
وی با بیان اینکه پیش‌بینی‌ها حاکی از تولید یک میلیون و ۱۰۰ هزار تن گندم در استان گلستان است، افزود: در حال حاضر برداشت گندم به شرقی‌ترین نقطه استان گلستان و در شهرستان‌های کلاله و مراوه‌تپه در حال انجام است.
مدیرکل غله و خدمات بازرگانی گلستان گفت: با تمهیدات اندیشیده شده صف‌های خرید گندم در استان برچیده شده و کشاورزان بدون هیچ مشکلی محصول خود را تحویل مراکز خرید می‌دهند.
مهری گفت: در حالی که در ۳۰ خرداد ماه پارسال ۴۶۶ هزار تن گندم تحویل مراکز خرید شده بود این آمار در مدت مشابه امسال با رشد ۲۱۱ درصدی به ۹۸۵ هزار تن رسید.
وی به آخرین وضعیت پرداخت مطالبات گندمکاران گلستانی نیز اشاره کرد و توضیح داد: خرید تضمینی گندم کشاورزان گلستانی از اول خرداد ماه جاری شروع شده و هنوز روند پرداخت مطالبات این دسته از گندمکاران آغاز نشده است.
به گفته مدیرکل غله و خدمات بازرگانی گلستان؛ دولت سیزدهم در یک اقدام قابل تقدیر و بی‌سابقه، ۳۰۰ هزار میلیارد ریال از مطالبات گندمکارانی که تا ۲۷ اردیبهشت ماه امسال گندم خود را تحویل مراکز خرید دادند را پرداخت کرد و همه دغدغه مسوولان پرداخت به موقع مطالبات سایر گندمکاران است.
مهری مطالبات گندمکاران گلستانی از دولت را ۱۷۰ هزار میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: بارش‌های مطلوب و همچنین مبارزه اصولی با آفات و بیماری‌ها امسال میزان تولید گندم را در گلستان افزایش داد.
استان گلستان با توجه به برخورداری از زمین‌های مستعد، نقش به سزایی در تولید محصول راهبردی گندم در کشور با سطح زیر کشت سالانه بین ۳۵۰ تا ۳۸۰ هزار هکتار در شرایط عادی و به دور از خشکسالی دارد.
اقتصاد اصلی گلستان با حدود ۲ میلیون نفر جمعیت بر پایه کشاورزی استوار بوده و در ۶۶۷ هزار هکتار زمین استان اعم از زراعی و باغ فعالیت کشاورزی انجام می‌شود.
بیشترین تولید گندم در استان گلستان مربوط به سال‌های ۱۳۹۴ و ۱۳۹۵ بوده که به یک میلیون و ۵۱۰ هزار تن رسیده بود.

۴۶

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "رشد بیش از ٢ برابر خرید تضمینی گندم در گلستان" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "رشد بیش از ٢ برابر خرید تضمینی گندم در گلستان"، کلیک کنید.