ساخت مسکن در گیلان با تاکید بر حفاظت از اراضی حاصلخیز انجام شود

ساخت مسکن در گیلان با تاکید بر حفاظت از اراضی حاصلخیز انجام شود

سقف شیبدار/گیلان استاندار گیلان، با بیان اینکه اقتصاد بخش عمده ای از مردم استان بر مبنای کشاورزی و تولیدات دامی است، گفت: حفاظت از اراضی استان اولویت دارد، اما نیازمند تامین مسکن برای اقشار مردم به ویژه جوانان هستیم.

اسدالله عباسی امروز، 27 خردادماه در شورای مسکن استان گیلان، بر برگزاری تورهای رسانه ای بازدید از پروژه های نهضت ملی مسکن در استان تاکید و تصریح کرد: متقاضیان مسکن باید پیشرفت فیزیکی کار را ببینند و امیدوار شوند.

وی نهضت ملی مسکن را یکی از عملکردهای مثبت دولت سیزدهم دانست که باید گفته شود و اظهار کرد: وظیفه داریم که اقدامات دولت شهید رییسی را برای مردم بازگو کنیم.

استاندار گیلان با اشاره به محدودیت زمین در استان جهت ساخت مسکن، تصریح کرد: شرایط اقلیمی و زمین شناسی گیلان موجب کندی اجرای پروژه های نهضت ملی مسکن شده و هزینه آماده سازی را نسبت به سایر استان ها افزایش داده است.

عباسی با بیان اینکه آماده سازی و تحکیم بستر و شمع کوبی و… در گیلان زمان بر و هزینه بر است، تاکید کرد: نیازمند تامین اعتبار ویژه برای اجرای پی در پی پروژه های نهضت ملی مسکن هستیم تا متقاضیان این هزینه را پرداخت نکنند.

وی با اشاره به حاصلخیزی خاک گیلان و وجود عرصه های ارزشمند جنگلی و ساحلی و زراعی، گفت: اقتصاد مردم گیلان مبتنی بر کشاورزی و تولیدات دامی است و لذا حفاظت از اراضی استان اولویت دارد، اما نیازمند تامین مسکن برای اقشار مردم به ویژه جوانان هستیم.

استاندار گیلان خواستار شناسایی اراضی مستعد مسکن سازی در استان و تصویب در شورای مسکن شد و گفت: گیلان استانی با ظرفیت های فراوان گردشگری است اما اولویت تخصیص زمین با مسکن است.

وی همچنین بر ارتفاع سازی و مولدسازی دستگاه های اجرایی در راستای نهضت ملی مسکن تاکید و بیان کرد: آمادگی داریم بخشی از اراضی مربوط به نهادهای حاکمیتی را خریداری کنیم، زیرا ساخت مسکن را تکلیف قانونی خود می دانیم.

عباسی اولویت تخصیص زمین در مرکز استان را با متقاضیان بومی همین شهر دانست و خاطرنشان کرد: شهرداران و شوراهای شهر زمین های مناسب و بافت های فرسوده را شناسایی و تعیین تکلیف کنند.

وی خواستار افزایش سهم بازآفرینی شهری شد و بیان کرد: شهرداران برای بازآفرینی و احیاء بافت های فرسوده فعال تر شوند.

استاندار گیلان به اهتمام شهید رییسی در جلسات شورای عالی مسکن اشاره کرد و متذکر شد: مسیله مسکن هشت سال در کشور معطل بود و از سال 1401 شروع عملیاتی ساخت مسکن را آغاز کردیم که در این راستا فرصت های شغلی خوبی نیز ایجاد شده است.

پایان خبر سقف شیبدار

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ساخت مسکن در گیلان با تاکید بر حفاظت از اراضی حاصلخیز انجام شود" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ساخت مسکن در گیلان با تاکید بر حفاظت از اراضی حاصلخیز انجام شود"، کلیک کنید.