سازمان ملل: توزیع کمک‌ها از گذرگاه کرم ابوسالم ممکن نیست/ اسرائیل قوانین جنگ را نقض کرده است

سازمان ملل: توزیع کمک‌ها از گذرگاه کرم ابوسالم ممکن نیست/ اسرائیل قوانین جنگ را نقض کرده است

سازمان ملل تأکید کرد نمی‌تواند کمک‌ها را از طریق گذرگاه «کرم ابوسالم» که تحت کنترل ارتش رژیم صهیونیستی است، به دست مردم غزه برساند.

به گزارش سقف شیبدار، «فرحان حق»، سخنگوی دبیرکل سازمان ملل گفت:‌ به رغم آتش‌بس تاکتیکی که ارتش اسرائیل اعلام کرد، به دلیل هرج و مرج و خطراتی که در این منطقه وجود دارد، ما نتوانستیم کمک‌ها را از طریق گذرگاه کرم ابوسالم به دست مردم غزه برسانیم. منطقه بین کرم ابوسالم و جاده صلاح‌الدین بسیار خطرناک است.

وی تأکید کرد: جنگ تنها دلیل نرسیدن کمک‌ها به دست مردم نیست. عدم وجود پلیس یا حاکمیت قانون در این منطقه انتقال کالاها را دشوار می‌سازند. سازمان ملل آماده تعامل با تمام طرف‌ها برای تضمین رساندن کمک‌ها به دست مردم غزه است. ما با مقامات و نیروهای امنیتی همکاری می‌کنیم تا شرایط امنیتی مناسب برای رساندن کمک‌ها فراهم شود. زمانی که کمک‌ها به جایی می‌رسد مردمی هستند که گرسنگی می‌کشند و احساس نگرانی می‌کنند که نکند این آخرین غذایی باشد که می‌بینند، درنتیجه باید اطمینان حاصل کنند که کمک‌ها منظم به دست آن‌ها می‌رسد تا ترس و وحشت ایجاد نشود.

ارتش رژیم صهیونیستی اخیرا از «آتش‌بس تاکتیکی» در غزه خبر داد و بعد مجددا اعلام کرد که جنگ ادامه دارد. «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی گفت که با وی درباره چنین آتش‌بسی هماهنگی صورت نگرفته است.

از سوی دیگر کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل امروز (چهارشنبه) اعلام کرد: اسرائیل از طریق عملیات بمبارانی که در نوار غزه انجام داد قوانین جنگ را به صورت هدفمند نقض کرده است.

«فولکر تورک» کمیسر حقوق بشر سازمان ملل گفت: به نظر می‌رسد قوانین جنگ درباره انتخاب ابزارهایی که به غیرنظامیان آسیب نرساند یا آسیب را به کمترین حد کاهش دهد، توسط اسرائیل به صورت هدفمند نقض شده است. حوادث دوره اکتبر تا دسامبر۲۰۲۳ نشان می‌دهد ارتش اسرائیل به صورت مکرر اصول اصلی قوانین جنگ را نقض می‌کند.

وی گفت: هدف قرار دادن غیرقانونی و حمله گسترده و هدفمند علیه غیرنظامیان احتمالا به ارتکاب جنایت‌های ضدبشری منجر می‌شود.

پایان خبر سقف شیبدار

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سازمان ملل: توزیع کمک‌ها از گذرگاه کرم ابوسالم ممکن نیست/ اسرائیل قوانین جنگ را نقض کرده است" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سازمان ملل: توزیع کمک‌ها از گذرگاه کرم ابوسالم ممکن نیست/ اسرائیل قوانین جنگ را نقض کرده است"، کلیک کنید.