سرلشکر باقری: فرماندهی انتظامی کشور کارنامه موفقی دارد

سرلشکر باقری: فرماندهی انتظامی کشور کارنامه موفقی دارد

رییس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: ارزیابی های میدانی ما نشان می دهد در موضوعات کشف و مقابله با سرقت و مسایلی که فرماندهی انتظامی کشور عهده دار آن است روزبه روز وضعیت شاخص ها بهتر شده و این سازمان، کارنامه موفقی را دارد.

به گزارش گروه سیاست و جهان خبرگزاری علم و فناوری سقف شیبدار، سرلشکر محمد باقری در نشست فصلی فرماندهان فراجا گفت: فرماندهی انتظامی از ابتدای سال جاری تاکنون در مناسبت های مختلف از اربعین گرفته تا مراسم 22 بهمن و انتخابات و در مراسم گوناگون با کار گسترده اطلاعاتی و حضور میدانی، توانست از ماموریت های خود سربلند و با افتخار بیرون آید به طوری که مقام معظم رهبری نیز در دیدار با مردم تبریز از کسانی که امنیت انتخابات را تامین کردند یعنی از انتظامی کشور تقدیر کرد.

وی افزود: ارزیابی ها نشان می دهد با توجه به برنامه ریزی های دشمنان و اقداماتی که تروریست ها داشته و دارند و اقداماتی که برای ناامن کردن راهپیمایی 22 بهمن و انتخابات مجلس طراحی کرده بودند، با اقدامات فرماندهی انتظامی شاهد برگزاری امن این دو رویداد بودیم.

رییس ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه انتظامی کشور تقریباً در همه روزهای هفته برای برقراری امنیت تلاش می کند، گفت: از جمله ماموریت های اخیر انتظامی در مراسم نیمه شعبان در مسجد مقدس جمکران و 22 بهمن و انتخابات و … بود که با موفقیت پشت سر گذاشته شد. این در حالی بود که تعدادی از اعضای گروه های تروریستی برای اقدامات خرابکارانه وارد کشور شده بودند که قبل از هر اقدامی به همراه تجهیزات، دستگیر شدند.

وی ادامه داد: ارزیابی های میدانی ما نشان می دهد در موضوعات کشف و مقابله با سرقت و مسایلی که فرماندهی انتظامی کشور عهده دار آن است روزبه روز وضعیت شاخص ها بهتر شده و این سازمان، کارنامه موفقی را دارد.

 رییس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: اراده و نیت خبیثانه دشمن، فروپاشی و اقداماتی از این دست است که فراجا با اقدامات هوشمندانه، بسیاری از این نقشه ها را می تواند پیش بینی و پیشگیری کند.  امروز فرماندهی انتظامی بالغ بر 25 تا 30 نوع ماموریت را که در اکثر کشورها در قالب چند دستگاه انجام می شود، دنبال می کند که این نشان می دهد مسیولیت سنگینی با تنوع ماموریت ها در پیش روی پلیس است.

باقری با بیان اینکه امروز مسیولیت بزرگ از مردان بزرگ برمی آید و در فرماندهی انتظامی این افراد وجود دارند، گفت: شخص سردار رادان و فرماندهان در مرزبانی، یگان ویژه و دیگر بخش های فراجا که خوشبختانه جمع بسیار ارزشمندی در مجموعه فراجا هستند و ترکیبی از تجربه پیشکسوتان و مجربین در کنار شور و حال جوانان که گرد هم آمده اند با تدبیر و مدیریت و در راس آن فرماندهی، ماموریت های خود را انجام می دهند.

وی با بیان اینکه فراجا باید روزبه روز رو به رشد باشد اضافه کرد: فرمانده معظم کل قوا در همه جلسات هنگام اظهارنظر در رابطه با عملکرد یک فرمانده ضمن اعلام رضایت، بلافاصله اعلام می کنند که به این حد راضی نیستم و من در اینجا تاکید می کنم که شما هم راضی نباشید چراکه توان و مسیولیت شما بیشتر است. در موضوع کاهش سرقت، یک مدیریت جدید و طراحی جدید و خدمت و جهاد جدید سبب شده معضل مهم سرقت کاهش یابد و باید تلاش مضاعف انجام شود.

رییس ستاد کل نیروهای مسلح با تاکید بر حفظ و صیانت از سرمایه انسانی در فرماندهی کل انتظامی اشاره کرد و گفت: در همه بخش های نیروهای مسلح سرمایه انسانی مورد تاکید است و در فراجا چندین برابر باید مورد تاکید قرار بگیرد، چراکه ماموریت فراجا بر روی دوش این بخش خدوم و ارزشمند است که در سراسر کشور اعم از پایوران و سربازان مشغول انجام وظیفه هستند.

وی با اشاره به انس با زیر مجموعه و نیروهای تحت امر فرماندهان گفت: بسیار مشاهده می شود که هر مقدار با افراد زیر مجموعه انس و رفاقت و صمیمیت در کنار اجرای مقررات داشته باشیم بازدهی بهتر و اقدامات مثبت خواهد بود و این نیازمند خودسازی و بزرگ منشی است که در بیشتر فرماندهان دیده می شود.

باقری امنیت کشور را مثال زدنی عنوان کرد و گفت: باید با ابزار هنر تلاش کنیم تا ادراک مردم نسبت به احساس امنیت بیشتر شود و سرمایه اجتماعی نظام و پلیس را بیشتر کنیم.

وی مسیله مواد مخدر و خریدوفروش سلاح را از دیگر مواردی عنوان کرد که باید به طور جد در دستور کار قرار گیرد و گفت: این موارد احساس ناامنی ایجاد می کند و کنترل اراذل اوباش که اقدامات خوبی در یک سال گذشته در مجموعه انتظامی انجام شده باید تداوم یابد و قرارگاه مبارزه با سرقت نیز اقدامی است که خوشبختانه شاهد اقدامات خوب در این قرارگاه هستیم.

رییس ستاد کل نیروهای مسلح اضافه کرد: اهتمام به وضعیت کلانتری ها به عنوان پیشانی و ویترین نظام که می تواند در افزایش سرمایه اجتماعی پلیس بسیار تاثیرگذار باشد باید با جدیت بیشتر انجام پذیرد و کسانیکه به کلانتری ها مراجعه می کنند باید با جدیت کار آنها دنبال شود.

بر اساس اعلام پایگاه خبری پلیس، وی ادامه داد: آموزش و مهارت باید از اولویت ها باشد، چراکه همه کاستی های ما در ضعف آموزش است و در ماموریت ها هر ضعفی وجود دارد قطعاً به موضوع آموزش برمی گردد که این امر به جد مورد تاکید است و جایگاه بسیار بالایی دارد.

رییس ستاد کل نیروهای مسلح، مرزبانی را از دیگر اولویت های مورد توجه عنوان کرد و گفت: اعتبارات خاصی برای تقویت مرزبانی و انسداد مرزها اختصاص گرفته که امیدواریم هرچه زودتر تمامی برنامه های پیش بینی شده در این بخش را عملیاتی کنیم.

 باقری در پایان با تاکید بر ضرورت همکاری بیش از پیش فراجا با بسیج، سپاه، ارتش و وزارت اطلاعات  گفت: همکاری های این بخش ها قطعاً می تواند به امنیت کشور کمک کند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سرلشکر باقری: فرماندهی انتظامی کشور کارنامه موفقی دارد" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سرلشکر باقری: فرماندهی انتظامی کشور کارنامه موفقی دارد"، کلیک کنید.