شوراهای تنگستان باید مظهر وحدت و همدلی باشند – خبرگزاری سقف شیبدار | اخبار ایران و جهان

شوراهای تنگستان باید مظهر وحدت و همدلی باشند - خبرگزاری سقف شیبدار | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار سقف شیبدار، احمد لطفی چهارشنبه شب در آیین تجلیل از شوراهای اسلامی شهر و روستاهای شهرستان تنگستان ضمن تبریک روز شوراها عنوان داشت: به واسطه همگرایی، همبستگی و وحدت خیلی خوبی که در تنگستان شکل گرفته از ابتدای دولت سیزدهم با راهبری ایمه جمعه در مرکز شهرستان امام جمعه شهر اهرم و بخش دلوار امام جمعه شهر دلوار و تلاش های مفید و موثر دستگاه های اجرایی و شوراهای اسلامی شهرها، روستاها و دهیاران، همراهی و پشتیبانی نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی کارهای بسیار خوبی در شهرستان انجام شده است.

فرماندار تنگستان تصریح کرد: شورهای اسلامی نماد اجرای ماده 100 قانون اساسی است و که در سال 1377 این ماده اجرایی و شوراها با این سبک و سیاق شکل گرفته است که ویژگی ها و برجستگی های بسیار مهمی شوراها داشته و خیلی از اتفاق خوبی که امروز در جامعه می بینید به واسطه نهال شوراهای اتفاق افتاده است.

فرماندار تنگستان اضافه کرد: یکی از برجستگی های شوراهای اسلامی به وسیله گفتگو، هم اندیشی و مشورت در مناطق شهر و روستایی است.

وی ادامه داد: دیگر برجستگی شوراهای اسلامی که تشکیل شد لایه طبقاتی که از گذشته در شهرها و روستاها وجود داشت به یک فضای مردمی و دموکراسی تبدیل شد.

لطفی اضافه کرد: شوراهای اسلامی به واسطه اعتماد سازی که ایجاد کردند خصوصاً در مناطق روستایی با پیگیری و مشورت مسایل جاری روزمره مردم را دنبال می کنند از ظرفیت هایی که نیاز است برای توسعه و پیشرفت، عمران و آبادی روستاها استفاده می کنند

فرماندار تنگستان یاد آور شد: در شهرستان در بعضی مناسبت ها نماد حضور به حساب می آید مشارکت گسترده ای دارند مانند حضور 70 درصدی در انتخابات مجلسی شورای اسلامی نشان از رضایت از عملکرد شوراها در روستاها است

وی افزود: باید شوراهای و دهیاران تلاش کنند از مولود انقلاب که همان شوراهای اسلامی هستند برای خدمت به مردم بیشتر مواظبت شود.

لطفی خاطرنشان کرد: حضور شما در شوراهای اسلامی یک حضور مقدس است دارید کار انجام می دهید در واقع حرکت کاروان انقلاب رو به سمت جلو به خوبی انجام می شود

فرماندار تنگستان ادامه داد: در بعضی از جاها و مناطق یک شورا سه عضو دارد و جای دیگری پنج عضو که اختلافاتی ممکن است وجود داشته باشد و نباید این اختلاف سلیقه و نظر به بیرون رود و وارد فضای عمومی مردم شود.

وی بیان کرد: شوراها باید مظهر وحدت؛ همدلی و همگرایی در شهرها و روستاهای تنگستان باشند.

لطفی اضافه کرد: شوراها در واقع حافظ اموال عمومی مردم در حوزه کاری خود هستند، گفته می شود افرادی به زمین ها تعرض می کنند و انشعابات غیر مجاز می گیرند و سایر موارد دیگر اینها موضوعاتی است که باید جلو آنها گرفته شود.

فرماندار تنگستان یاد آور شد: شوراها توجه داشته باشند کارهای اجرایی که در مناطق خود انجام می دهند نه تنها برای مردم منفعت ندارد بلکه در دراز مدت مشکل ایجاد می کند و با اطمینان می گویم بعضی حوادث جاده ای که اتفاق افتاد در شهرستان دقیقاً به علت سهل انگاری و عدم دقت در کارشناسی فنی برای ایجاد خدمات عمران روستاهایی بوده است.

وی افزود: بیش از 300 میلیارد تومان ارزش افزود هم در اختیار دهیاران و هم شهرداری های سه شهر تنگستان قرار گرفت است با تلاش شهرداران و دهیاران طرح های کوچک و بزرگ در سطح شهرستان انجام شده است.

لطفی اضافه کرد: تعریض و بهسازی جاده روستای گلی به سمت بنه گزکه عملیات اجرایی آن چندین سال پیش آغازشده از گلی تا روستای انبارک ساخت پل ها و زیر سازی لازم انجام گردید و بزودی آسفالت آن اغاز خواهد شد.

فرماندار تنگستان ادامه داد: در بحث ساخت وسازهای غیر مجاز در شهر و روستاهای شهرستان با توجه به اینکه بیشترین رفع تصرف در شهرستان صورت گرفته است و متاسفانه بیشترین تصرف غیر مجاز نیز در همین منطقه است همه شهرداران شهرها، دهیاران و شوراهای اسلامی تنگستان مسیول هستند جلو این افراد گرفته شود.

وی اضافه کرد: در بحث تکمیل پروژه های نیمه تمام در شهرستان یکی از اولویت ها برنامه ها کاری ما در تنگستان بوده است در این مدت خیلی از پروژه های نیمه تمام تکمیل و مورد بهر برداری قرار گرفته است

در پایان این آیین از اعضای شوراهای اسلامی روستاهای باغک جنوبی، اشکالی، گلی تجلیل شد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "شوراهای تنگستان باید مظهر وحدت و همدلی باشند – خبرگزاری سقف شیبدار | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "شوراهای تنگستان باید مظهر وحدت و همدلی باشند – خبرگزاری سقف شیبدار | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.