طلای جهانی به رکورد قبلی نزدیک شد

طلای جهانی به رکورد قبلی نزدیک شد

قیمت طلا در روز جمعه (31 مه) و پیش از تعطیلی بازار افزایش یافت و در مسیر چهارمین افزایش ماهانه متوالی قرار گرفت، در حالی که سرمایه گذاران منتظر یک قرایت کلیدی تورم در ایالات متحده بودند که بینش بیشتری در مورد مسیر سیاست فدرال رزرو ارایه دهد.

به گزارش سقف شیبدار، هر اونس طلا با 0.2 درصد افزایش به 2346 دلار و 18 سنت رسید. قیمت شمش تا این هفته 0.5 درصد افزایش یافته است. قیمت طلای آمریکا با 0.1 درصد افزایش به 2345 دلار و 20 سنت رسید.

قیمت طلا پس از ثبت رکورد 2449 دلار و 89 سنت در 20 مه، تا کنون 2.7 درصد افزایش یافته است.

سیاستگذاران فدرال رزرو با وجود قوی ماندن بازار کار، همچنان انتظار دارند تورم امسال کاهش یابد.

بر اساس گزارش CME FedWatch Tool، شرط بندی معامله گران حاکی از شک و تردید فزاینده ای است که فدرال رزرو بیش از یک بار در سال 2024 نرخ بهره را کاهش خواهد داد و در حال حاضر با احتمال 64 درصد کاهش نرخ تا نوامبر قیمت گذاری می شود.

شمش به عنوان محافظ تورم شناخته می شود، اما نرخ های بالاتر هزینه فرصت نگهداری طلای بدون بازده را افزایش می دهد.

نورنیکل، غول معدنی و فلزات روسیه، پیش بینی خود را برای مازاد نیکل جهانی در سال جاری کاهش داد، اما گفت که انتظار دارد کسری پالادیوم جهانی بیشتر شود.

طبق گزارش رویترز، در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره با 0.2 درصد کاهش به 31.11 دلار، پلاتین 0.2 درصد کاهش یافت و به 1022 دلار و 70 سنت رسید و پالادیوم با 0.2 درصد کاهش به 946.25 دلار رسید.

پایان خبر سقف شیبدار

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "طلای جهانی به رکورد قبلی نزدیک شد" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "طلای جهانی به رکورد قبلی نزدیک شد"، کلیک کنید.