غول جدید ماهواره ای به رقابت با ایلان ماسک می رود

غول جدید ماهواره ای به رقابت با ایلان ماسک می رود

شرکت ماهواره ای اس ای اس برای رقابت بهتر با ماهواره های استارلینک شرکت فضایی اسپیس ایکس، شرکت ماهواره ای اینتل ست را سال آینده به قیمت 3.1 میلیارد دلار خریداری می کند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری سقف شیبدار به نقل از اسپیس، شرکت ماهواره ای «اس ای اس» (SES) برای رقابت بهتر با ماهواره های استارلینک شرکت فضایی اسپیس ایکس، شرکت ماهواره ای اینتل ست را سال آینده به قیمت 3.1 میلیارد دلار خریداری می کند.

این دو شرکت به تازگی اعلام کردند که اس ای اس مستقر در لوکزامبورگ، شرکت چندملیتی اینتل ست مستقر در ویرجینیا را طبق قرارداد منعقده شده خریداری می کند و انتظار می رود این قرارداد نهایتا سال آینده اجرا شود.

شرکت اس ای اس خدمات ماهواره ای خود را به سازما ن های دولتی، کانال های تلویزیونی، ایستگاه های رادیویی و همچنین به مخاطبان خصوصی در سراسر جهان ارایه می دهد.

عادل الصالح، مدیر عامل این شرکت با ارایه توضیحاتی شرح داد: در صنعت ارتباطات ماهواره ای رو به توسعه و رقابتی، این معامله شبکه فضایی چند مداری، مجموعه طیف، زیرساخت های زمینی در سراسر جهان، قابلیت های عرضه به بازار و مشخصات مالی ما را گسترش می دهد.

هر دو شرکت، ماهواره های ارتباطی را در مدار زمین ایستا، که در 22236 مایل (35785 کیلومتر) بالای زمین قرار دارد، مستقر می کنند. اس ای اس یک صورت فلکی ماهواره ای را نیز در مدار متوسط زمین در ارتفاع حدود 8 هزار کیلومتری مستقر کرده، با این حال رقابت شدیدتری برای خدمات ارایه شده توسط ماهواره های اینترنتی وجود دارد، به ویژه اینکه استارلینک در مدار پایینی زمین قرار گرفته است.

طبق این توافق، اس ای اس سهام شرکت اینتل ست را خریداری کرده و به این ترتیب به یکی از بزرگترین شرکت های ماهواره در جهان تبدیل می شود. این توافق نشان از اهمیت رقابت و رشد در صنعت ماهواره ای دارد و می تواند منجر به بهبود خدمات و پوشش ماهواره ای در سراسر دنیا شود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "غول جدید ماهواره ای به رقابت با ایلان ماسک می رود" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "غول جدید ماهواره ای به رقابت با ایلان ماسک می رود"، کلیک کنید.