فرودگاه شهدای ایلام آماده سرمایه گذاری بخش خصوصی است – خبرگزاری سقف شیبدار | اخبار ایران و جهان

فرودگاه شهدای ایلام آماده سرمایه گذاری بخش خصوصی است - خبرگزاری سقف شیبدار | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری سقف شیبدار، وحید فروغی زاده روز سه شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه و مطبوعات این استان، اظهار کرد: در فرودگاه شهدای ایلام سرمایه گذاری چشم گیر و خاصی با وجود بهره مندی از ظرفیت های متعدد و مشوق های لازم، صورت نگرفته در حالی که این فرودگاه توان جذب سرمایه گذاران بخش خصوصی را دارد.

وی افزود: با ورود بخش خصوصی به سرمایه گذاری در فرودگاه ایلام، امکان ارایه خدمات مطلوب تر و متنوع تر به مسافران از سوی فرودگاه وجود خواهد داشت.

فروغی زاده ادامه داد: حضور مسافران و زایران عتبات عالیات یا حرم امام رضا (ع) از جمله زایران عراقی در فرودگاه ایلام، یک ظرفیت مطلوب برای ورود شرکت های سرمایه گذاری بخش خصوصی به این فرودگاه است.

وی با اشاره به وجود اراضی اطراف فرودگاه، بیان کرد: ایجاد هتل و زمینه گردشگری در نزدیکی فرودگاه برای مسافرانی که تا قبل از پرواز به سمت مقصد، قصد اقامت کوتاه مدت داشته باشند، یک فرصت خوب و سودآور برای سرمایه گذاری است.

فروغی زاده ایجاد دفاتر حمل و نقل بار هوایی برای جابجایی بارهای کوچک با توجه به فقدان این خدمت در استان، یکی دیگر از ظرفیت های سرمایه گذاری در استان محسوب می شود.

وی یکی دیگر از ظرفیت های سرمایه گذاری در فرودگاه ایلام، ایجاد سی. آی.پی برای مسافران، شخصیت های مهم سیاسی و اقتصادی است که در ترمینال جدید فرودگاه بسترهای لازم برای این موضوع اندیشیده شده است.

مدیر فرودگاه شهدای ایلام اضافه کرد: ایجاد نیروگاه خورشیدی یا طرح های کشاورزی در اراضی مجاور فرودگاه از دیگر فرصت های سرمایه گذاری بخش خصوصی در فرودگاه شهدای استان است.

فروغی زاده یادآور شد: اوایل تیرماه یک رویداد به میزبانی تهران با موضوع معرفی فرصت های سرمایه گذاری در فرودگاه های کشور برگزار می شود که ایلام نیز ظرفیت های متعدد سرمایه گذاری در فرودگاه شهدای این استان را به سرمایه گذاران ارایه می کند.

وی افزود: وفور مسافر و زایر، بسترها و زیرساخت های لازم از جمله تامین امنیت طرح ها، تامین زمین مورد نیاز، عدم مشکل برای انشعاب آب، برق، گاز و خطوط تلفن به واسطه فرودگاه برای حضور سرمایه گذاری در استان در راستای سرمایه گذاری در این بخش فراهم است.

مدیر فرودگاه شهدای ایلام در مورد آخرین وضعیت پروازی در این فرودگاه نیز توضیح داد: در حال حاضر ایرلاین های هما، آسمان و ماهان در مسیر ایلام – تهران و ایرلاین زاگرس در مسیر ایلام – مشهد فعال هستند و در هفته 18 سورتی پرواز در این فرودگاه انجام می شود.

وی اظهار کرد: با پیگیری های مکرر و ورود جدی استاندار و مسیولان استانداری ایلام به موضوع افزایش پروازهای استان، تعداد پروازها و ناوگان هواپیمایی مسیر ایلام به مقاصد مذکور افزایش یافته و روزهای آتی ایرلاین قشم نیز به جمع ناوگان هوایی استان افزوده می شود.

فروغی زاده ضمن تقدیر از استاندار و مجموعه معاونان و مدیران استانداری در پیگیری افزایش پروازهای استان ایلام، تاکید کرد: افزایش پروازها فقط با ورود و رایزنی های مکرر و مداوم مسیولان ارشد استان امکان پذیر است.

مدیر فرودگاه شهدای ایلام، نقش و پیگیری نمایندگان دوره قبل و کنونی مجلس شورای اسلامی در افزایش تعداد پروازهای فرودگاه شهدای ایلام را مغتنم و ارزشمند برشمرد و گفت: ورود جدی و پرقدرت نمایندگان ایلام در مجلس دوازدهم به این مقوله، نوید بخش روزهای روشن در آینده صنعت هوانوردی استان می باشد.

وی خاطرنشان کرد: ایلام یک استان نفتی است و استقرار و فعالیت یک ایرلاین وابسته به وزارت نفت در فرودگاه ایلام ضروری است که تحقق این موضوع نیازمند ورود مسیولان ارشد استان است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "فرودگاه شهدای ایلام آماده سرمایه گذاری بخش خصوصی است – خبرگزاری سقف شیبدار | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "فرودگاه شهدای ایلام آماده سرمایه گذاری بخش خصوصی است – خبرگزاری سقف شیبدار | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.