فوتبالی که هزینه فحش آن 80 میلیارد می شود، قطعاً رقم پرونده فسادش در مخیله ما نمی گنجد!

فوتبالی که هزینه فحش آن 80 میلیارد می شود، قطعاً رقم پرونده فسادش در مخیله ما نمی گنجد!

به گزارش سقف شیبدار، در وهله اول باید گفت که چنین مبلغ بالایی نشان از سقوط اخلاق مداری در فوتبال دارد، یعنی کار به جایی رسیده که دیگر جرایمی با مبالغ ریز و کوچک جوابگو نیست و حتماً باید مبالغی در خور توجه در جریمه ها لحاظ شود تا شاید خاطیان و متخلفان به خود بیایند و دست از بی اخلاقی و پریدن به هم بردارند.

روزنامه جوان نوشت:البته در این میان باید اذعان کرد حتی این مبالغ بالا هم نتوانسته کاری از پیش ببرد که اگر موثر بود، امروز شاهد این نبودیم که فلان بازیکن با فحاشی پاسخ سوالات را بدهد یا فلان مربی برای تمام لیگ خط و نشان بکشد یا بدتر از همه این ها دو مدیرعامل با سخیف ترین ادبیات ممکن از خجالت هم دربیایند.

تمام این ها یعنی اینکه مبلغ بالای جریمه حتی تلنگر هم به جماعت فوتبالی نزده که هر روز افسارگسیخته تر از قبل به هم می پرند. بدیهی است که در این میان نباید از درآمدهای بالای این قماش هم غافل بود که چنین مبالغی بابت جریمه را در حد پول خرد جیب شان می دانند و به راحتی آن را پرداخت می کنند یا اینکه سعی می کنند با متوسل شدن به انواع و اقسام سفارشات و لابی گری ها از پرداخت آن هم سرباز زنند.

مسیله این است که این حجم بالای جریمه نتوانسته تاثیری در حال و هوای فوتبال و بهبود وضع اسفبار اخلاق در آن بگذارد، یعنی این جریمه ها مانعی برای بی اخلاقی فوتبالی ها نبوده است. یعنی آن ها جریمه می شوند، اما با پوزخند به همه، حتی کمیته انضباطی کار خودشان را می کنند، درست مانند خلافکاری که با وقاحت می گوید: «جریمه اش را می دهم.»

با دیدن این مبلغ باید تاسف خورد به حال فوتبالی که سال هاست مثلاً حرفه ای است، اما حتی نمی تواند اخلاق حرفه ای را رعایت کند، چه برسد به اینکه به لحاظ فنی حرفه ای باشد. با فوتبالی که تنها 80 میلیارد تومان از «فحش» و بی اخلاقی درآمد دارد باید چه کرد؟ فوتبالی که این هنرش را هم باید به پرونده فساد مدیران، مربیان و بازیکنانش اضافه کرد تا متوجه شد با چه مجموعه ای طرف هستیم. مجموعه ای که هزینه فحش های آن 80 میلیارد می شود، قطعاً رقم پرونده فسادش در مخیله ما هم نمی گنجد. نکته دیگری که باید به آن توجه داشت اینکه این مبلغ هنگفت (که احتمالاً با توجه به اعتراض ها و شکسته شدن رای ها در کمیته استیناف کمتر از این مبلغ است، ولی خب قابل توجه است) در کجا و چگونه خرج شده یا اصلاً چه سرنوشتی پیدا کرده است؟ به طور حتم چنانچه این مبلغ و مبالغ فصل های قبل که حتماً کمتر از این نبوده در راستای اعتلای اخلاق فوتبال هزینه می شد امروز شاهد این حجم عظیم بی اخلاقی نبودیم.
حالا یکی پیدا شود و بگوید که چنین مبلغ هنگفتی سر از کجا درآورده که با وجود آن فوتبال ایران بی اخلاق تر از هر زمان دیگری به آخر دره انحطاط نزدیک تر می شود؟!

23302

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "فوتبالی که هزینه فحش آن 80 میلیارد می شود، قطعاً رقم پرونده فسادش در مخیله ما نمی گنجد!" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "فوتبالی که هزینه فحش آن 80 میلیارد می شود، قطعاً رقم پرونده فسادش در مخیله ما نمی گنجد!"، کلیک کنید.