فوت یک بیمار مبتلا به آنفلوآنزای پرندگان H5N2 در مکزیک

فوت یک بیمار مبتلا به آنفلوآنزای پرندگان H5N2 در مکزیک

سازمان جهانی بهداشت (WHO) اعلام کرد مردی در مکزیک که به آنفلوآنزای پرندگان با نسخه ویروسی H5N2 مبتلا بود، جانش را از دست داد.

به گزارش سقف شیبدار، این نهاد بهداشتی بین المللی گفته است یک مرد در مکزیک که به بیماری های زمینه ای دچار بوده پس از آلوده شدن با سویه A (H5N2) آنفلوآنزای پرندگان جان خود را از دست داد. این سازمان در عین حال تاکید کرده است که خطر ابتلا به این ویروس برای عموم مردم همچنان کم است.

آژانس بهداشتی سازمان ملل می گوید سویه H5N2 قبلا هرگز در انسان یافت نشده بود اما تاکید کرد که خطر آن برای انسان ها همچنان پایین است.

سازمان جهانی بهداشت در بیانیه ای اعلام کرد این مرد 59 ساله پس از بروز علایمی از جمله تب، تنگی نفس، اسهال و حالت تهوع در ماه آوریل در مکزیکوسیتی درگذشت و اکنون نتایج آزمایش ها وجود سویه H5N2 را در بدن این بیمار تایید کرده است.

سازمان جهانی بهداشت گفت: آزمایش های اولیه نوعی آنفلوآنزای ناشناس را نشان داد و آزمایش هایی که در هفته های بعد صورت گرفت، سویه A(H5N2) را تایید کرد.

اداره بهداشت عمومی مکزیک نیز در بیانیه ای اعلام کرد بیماری های زمینه ای این مرد شامل نارسایی مزمن کلیه، دیابت و فشار خون بالا بوده است.

در حالیکه سازمان جهانی بهداشت خبر فوت این بیمار را بر اثر نوعی از ویروس آنفلوآنزای پرندگان منتشر کرده است مقامات بهداشتی آمریکا نیز در ماه های اخیر از شیوع سویه دیگری در بین پرندگان خبر داده اند و در حدود 2 ماه پیش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا اعلام کرد نتیجه آزمایش یک بیمار در این کشور برای ویروس آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان (H5N1) مثبت بوده است.

سازمان جهانی بهداشت با همکاری سازمان ها و نهادهای بهداشتی کشورها، موارد ابتلا یا شیوع احتمالی بیماری های واگیردار به ویژه عفونت های ویروسی را در سراسر دنیا با هدف واکنش به موقع در برابر این بیماری ها و مهار موثرتر آنها رصد می کند.

پایان خبر سقف شیبدار

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "فوت یک بیمار مبتلا به آنفلوآنزای پرندگان H5N2 در مکزیک" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "فوت یک بیمار مبتلا به آنفلوآنزای پرندگان H5N2 در مکزیک"، کلیک کنید.