فیلم| بی‌تابی‌های «گیسو» در فراق مادرش

فیلم| بی‌تابی‌های «گیسو» در فراق مادرش

آفتاب‌‌نیوز :

تصویری از «گیسو» توله یوز ماده که با جیغ‌های پی‌در پی مادرش را صدا می‌زند منتشر شده است.

علی‌اکبر قربانلو، رئیس پارک ملی توران به خبرگزاری سقف شیبدار گفته است: «این توله پس از اطمینان از اینکه مادرش بازنخواهد گشت، پس از زنده‌گیری به مرکز تکثیر در اسارت پارک ملی توران منتقل شده و تحت مراقبت قرار دارد.»

قربانلو گفته است که اواخر خرداد ماه پس از دریافت گزارش‌هایی درباره یک توله یوز که هر روز در یکی از مناطق تردد داشت و جیغ می‌زد به منطقه رفته و توله یوز را دیده‌اند.

رئیس پارک ملی توران با اشاره به ضعیف بودن توله یوز گفته «از شدت ضعف، وزن توله یوز آن زمان حدود ۱۰ تا ۱۵کیلوگرم شده بود.»

همچنین قربانلو با اشاره به جیغ‌های «گیسو» گفته است: «یوز‌ها از احساسی‌ترین نوع حیات وحش هستند و معمولاً وقتی مادر یا فرزند خود را از دست می‌دهند، چند روز به همان محل می‌روند و جیغ می‌زنند و احتمالاً آن‌ها را صدا می‌کنند.

این رفتار و جیغ زدن را در مواردی که مادر یوز یا توله یوز در تصادف‌های جاده‌ای از دست رفته است یا در شکار یا حتی مرگ طبیعی از بین رفته‌اند، بار‌ها دیده و ثبت کرده‌ایم.»

رئیس پارک ملی توران با اشاره به پیدا نشدن لاشه مادر گیسو گفته است: «به احتمال قوی‌تر، یوز مادر توسط شکارچیان غیرمجاز شکار شده است.»

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "فیلم| بی‌تابی‌های «گیسو» در فراق مادرش" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "فیلم| بی‌تابی‌های «گیسو» در فراق مادرش"، کلیک کنید.