فیلم| ترفند جالب خرس قهوه‌ای برای رفع خارش پوست

فیلم| ترفند جالب خرس قهوه‌ای برای رفع خارش پوست

آفتاب‌‌نیوز :

حامد تیزرویان، عکاس حیات وحش و پژوهش‌گر فیلم کوتاهی از یک خرس قهوه‌ای در حال خاراندن پشتش با درخت در ارتفاعات مازندران ضبط کرده است.

وی در صفحه شخصی خود نوشت” شاید در نگاه اول این حرکت خرس صرفا برای رفع خارش بدنشان باشد، ولی تحقیقات نشان داده دلایل دیگری هم دارد. این مطالعات نشان داده خرس‌های نر بالغ بیشتر از خرس‌های ماده این کار را انجام می‌دهند و برای سال‌ها و حتی نسل‌ها از بعضی درختان (از نظر مکانی) به طور ثابت برای این کار استفاده می‌کنند”

پژوهشگران می‌گویند دلایل زیادی وجود دارد که خرس‌ها خود را به درختان می‌مالند، آن‌ها گاهی با علامت‌گذاشتن به کمک بو روی درختان با هم ارتباط برقرار می‌کنند، گاهی هم مو‌های خود را جدا می‌کنند و خارشی را که به آن دسترسی ندارند، می‌خارانند.

وقتی خرس‌ها خود را به پوست درختان می‌مالند، در نتیجه شیره درخت خارج می‌شوند این مواد به پوست و خز می‌چسبند و دربرابر آب مقاوم هستند و به عنوان دافع مؤثر کنه عمل می‌کنند.

 

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "فیلم| ترفند جالب خرس قهوه‌ای برای رفع خارش پوست" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "فیلم| ترفند جالب خرس قهوه‌ای برای رفع خارش پوست"، کلیک کنید.