قزوین را می توان پایتخت آزادگان نامید

قزوین را می توان پایتخت آزادگان نامید

سقف شیبدار/قزوین فرمانده سپاه استان قزوین گفت: سابقه خوش قزوینی ها در هنر خوشنویسی سبب شده این شهر را پایتخت خوشنویسی بنامند اما به دلیل داشتن بزرگانی همچون ابوترابی و لشگری، این شهر را باید پایتخت آزادگان نیز قلمداد کرد.

به گزارش سقف شیبدار، سردار رستمعلی رفیعی آتانی در اجلاسیه کنگره شهدای غریب در اسارت استان قزوین که شامگاه پنجشنبه 10 خرداد در گلزار شهدای قزوین برگزار شد، اظهار کرد: قزوینی ها همواره در عرصه جهاد خوش درخشیدند.

وی گفت: در زمانه کنونی دیگر جنگی رخ نخواهد داد و اگر هم جنگی اتفاق بیفتد دیگر هشت سال به طول نخواهد انجامید و هرگز کسی مانند شهید لشگری در اولین روز جنگ اسیر نمی شود که سال ها پس از پایان جنگ از اسارت آزاد شود.

رفیعی آتانی با اشاره به جایگاه و اهمیت شخصیت آیت الله ابوترابی در بین آزادگان خاطرنشان کرد: ایشان مایه امید، انگیزه و روحیه آزادگان بود.

فرمانده سپاه صاحب الامر (عج) اظهار کرد: جنگ تمام شد اما دشمنان این ملت در جنوب شرق و شمال غرب با پشتیبانی رژیم اسراییل و آمریکا آمدند و دشمنی خود را نشان دادند و چهره ای نظیر سردار جعفرخانی فاتح شمال غرب شد.

وی ادامه داد: به دفاع از حرم رسیدیم و در این میدان نبرد شهیدان بزرگی تقدیم انقلاب کردیم و یگان رزم قزوین بیش از پنج بار به صورت یگانی جنگیدند و ستاره پرفروغی مانند شهید حمید محمدرضایی عزیز تقدیم انقلاب شد.

رفیعی بیان کرد: اسرای ایرانی زبان و دست و پا بسته بودند و در سیاهچال بعث ماندند ولی هرگز امیدشان ناامید نشد. آن ها فرزندان آزموده ملت بزرگ ایران هستند و در سخت ترین شرایط از امتحان الهی سربلند بیرون آمدند.

وی خاطرنشان کرد: عزت و آبروی امروز ما به خاطر رشادت های این اسرا است ضمن اینکه شهدای آزاده آبروی اسلام و ایرانند و امروز آبروی ایران و اسلام را به دست من و شما سپرده اند.

فرمانده سپاه صاحب الامر (عج) در پایان گفت: امروز میدان مبارزه متفاوت ولی قله یکی است، امروز پرچم مبارزه را به دست تک تک ما ایرانی ها داده اند تا در هشتم تیر ماه با حضور در انتخابات پرچم را به قله ببریم و مایه امید و افتخار ایران اسلامی شویم.

مقاومت غزه به برکت خون شهدا است

سعید اوحدی، راوی  دفاع مقدس نیز در این اجلاسیه اظهار کرد: با توجه به همزمانی ایام هفتم شهدای خدمت و ایام عروج سید آزادگان، آیت الله ابوترابی باید گفت که فصل مشترکی بین ابوترابی و شهدای خدمت وجود دارد.

وی با بیان این موضوع که شهدا زنده اند و نزد پروردگار خود روزی دارند و آثار آن ها در دنیای مادی هم به وضوح حس می شود، گفت: برگزاری یادواره های شهدا در واقع نشان گر نیاز ماست چراکه شهدا به ما نیازی ندارند و ما نیازمندان قافله عشق هستیم که به اثر این انسان های وارسته نیازمندیم.

اوحدی بیان کرد: عظمت و رازی در مظلومیت شهید هست و پس از شهادت، خداوند خودش محبت شهید را در دل مردم قرار دهد و می بینیم که مردم پاسدار خون شهید می شوند و از مسیری که او گذرانده پیروی می کنند.

وی گفت: ما شاهد محبوبیت امام خمینی (ره) و راه او بوده ایم تا جایی که امروز اگر می بینم غزه و فلسطین مقاومت می کند به برکت امام خمینی (ره) است که این محبت در دل انسان های آزاده قرار دارد.

اوحدی با اشاره به گرامیداشت شهدای خدمت گفت: ما امروز می بینم که در اوج ایران هراسی و در زمان فعالیت بیش از 360 شبکه تلوزیونی علیه نظام، مردم در مراسم تشییع شهدای خدمت حضوری چشمگیر داشتند و بیش از 60 چهره از کشورهای مختلف در این مراسم شرکت کردند.

وی با اشاره به وضعیت غزه اظهار کرد: امروز غزه به برکت خون همین شهدا مقاومت می کند. در طول تاریخ رژیم اسراییل هیچ جنگی با فلسطینیان نداشته که 7 ماه به طول بینجامد، آن هم با مردمی قریب به 2 میلیون که در 360 کیلومتر باریکه محصورند.

اوحدی ادامه داد: رژیم صهیونیستی جدیدترین و پیچیده ترین جنگنده ها و تسهیلات نظامی را روی این مردم ریخته اما امروز در باتلاق جبهه مقاومت گرفتار شده است. امروز این رژیم در غزه گرفتار و از بعد سیاسی و نظامی متزلزل شده است. امروز در 200 دانشگاه آمریکایی در برابر رژیم اسراییل ایستادگی می بینم و شاهدیم در سراسر جهان علیه رژیم صهیونیستی مردم به خیابان می آیند.

وی در پایان تصریح کرد: خدا توفیق دهد در انتخابات پیش رو به تاسی از شهدا یک بار دیگر پای صندوق رای بیاییم و عظمت و قدرت ایران اسلامی را نشان دهیم.

حریت و آزادگی وجه مشترک همه شهدا است

به گزارش سقف شیبدار، آیت الله عبدالکریم عابدینی، نماینده ولی فقیه در استان قزوین نیز در این اجلاسیه با بیان این موضوع که حریت و آزادگی وجه مشترک همه شهدا است، گفت: دین ما می گوید هیچ کس نباید آزادگی خود را بفروشد چراکه خداوند متعال انسان را آزاده آفریده است.

وی گفت: طبق بیان اهل بیت (ع) پنج ویژگی وفاداری، تدبیر، حیا، حسن خلق، حریت و آزادگی هر انسانی را به بالاترین مرتبه ممکن می رساند و آزادگان عزیز با داشتن همه این خصوصیات فرهنگ آزادگی را شکل دادند.

امام جمعه قزوین در پایان خاطرنشان کرد: حریت حیله و نیرنگ را دور می ریزد، آزادگان این اخلاق ایمانی را دارند، آن ها خود را از بند دنیا آزاد کرده اند و به دنبال خوشگذرانی زودگذر دنیا نبودند و فضایل اخلاقی را باید در این عزیزان دید.

پایان خبر سقف شیبدار

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "قزوین را می توان پایتخت آزادگان نامید" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "قزوین را می توان پایتخت آزادگان نامید"، کلیک کنید.