لزوم بهره گیری از فناوری و دستاورد های دانش بنیان در حفاظت محیط زیست

رییسی تاکید کرد؛

لزوم بهره گیری از فناوری و دستاورد های دانش بنیان در حفاظت محیط زیست

رییس جمهور تلاش برای بهره گیری از روش ها و دستاورد های دانش بنیان در راستای ارتقای سیاست ها و راهکار های حفاظتی از محیط زیست را از مسیولیت ها و ماموریت های مهم سازمان و شورای حفاظت محیط زیست برشمرد.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری سقف شیبدار در جلسه شورای عالی حفاظت محیط زیست که عصر امروز پنجشنبه به ریاست حجت الاسلام سیدابراهیم رییسی تشکیل شد، 6 دستور کار این جلسه، شامل رفع تعارضات محیط زیستی دستگاه های مختلف در استان های فارس، زنجان، خراسان شمالی، مازندران و اصفهان، ارتقای 5 عرصه حفاظت شده، اصلاح، بازنگری و انتزاع در حدود و شمولیت 5 منطقه حفاظت شده، تعدیل بهای مطالبه ضرر و زیان تلف شدن جانوران وحشی و تعیین تعرفه های آزمایشگاه های معتمد به تصویب رسید.

رییس جمهور در این جلسه، مردمی کردن حفاظت از محیط زیست از طریق ایجاد حس مسیولیت و دغدغه مندی در عموم مردم نسبت به حفاظت از محیط زندگی خود را از مهم ترین ماموریت های سازمان و شورای عالی حفاظت محیط زیست دانست و تصریح کرد: تحقق این هدف نیازمند تهیه و تدوین طرحی جامع شامل تعریف دقیق ملاحظات زیست محیطی همراه با زمانبندی مشخص است.

رییسی تلاش برای تحقق عدالت محیط زیستی و بهره گیری از روش ها و دستاورد های دانش بنیان در راستای ارتقای سیاست ها و راهکار های حفاظتی از محیط زیست را از دیگر مسیولیت ها و ماموریت های مهم سازمان و شورای حفاظت محیط زیست برشمرد و سازمان محیط زیست را موظف کرد علاوه بر به کارگیری فناوری های روز با تعریف دقیق شاخص های زیست محیطی برای بهره برداران صنعتی، کشاورزی و عمرانی از عرصه های طبیعی و همچنین کمک گرفتن از ظرفیت دستگاه های مختلف مثل ظرفیت نیرو های نظامی و انتظامی که اشراف کاملی بر همه مناطق کشور دارند، ظرفیت و اثرگذاری اقدامات حفاظتی از محیط زیست کشور را ارتقا دهد.

رییس جمهور از همه کارشناسان ادارات محیط زیست خواست که در تعیین سیاست ها، بررسی درخواست های بهره برداران صنعتی، معدنی و کشاورزی و اقدامات حفاظتی از محیط زیست بر مبنای شاخص ها و مبانی قابل دفاع و اقناع کننده و نه صرفاً سوابق آن مناطق اعمال نظر کنند و اجازه ندهند بهره برداری و استفاده از ثروت های ملی و عمومی با دلایل غیرقابل دفاع متوقف شده یا با مشکل مواجه شود.

وی با اشاره به برخورداری کشور از بدنه کارشناسی ارزشمند، بر بهره گیری شایسته از نظرات کارشناسی و تخصصی در زمینه پاسخگویی به درخواست های بهره برداری از عرصه های طبیعی تاکید کرد و اظهار داشت: پس از اعمال دقیق قوانین و مقررات در ارایه مجوز ها با رویکرد حل مسیله، قدم بعدی نظارت و پایش دقیق اجرای سیاست ها و چارچوب های حفاظتی از سوی بهره برداران و اعمال قاطع و جدی قانون علیه خاطیان و متخلفان است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "لزوم بهره گیری از فناوری و دستاورد های دانش بنیان در حفاظت محیط زیست" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "لزوم بهره گیری از فناوری و دستاورد های دانش بنیان در حفاظت محیط زیست"، کلیک کنید.