مسیر مرنجاب ۳۰ کیلومتر کوتاه‌تر می‌شود

مسیر مرنجاب ۳۰ کیلومتر کوتاه‌تر می‌شود

سقف شیبدار/اصفهان شهردار مشکات گفت: ساماندهی و تکمیل مسیر مشکات به کنارگذر آران و بیدگل می‌تواند باعث کاهش ۳۰ کیلومتر از مسافت مسیر تهران به کویر مرنجاب شود.

علی پیراینده در گفت‌وگو با خبرنگار سقف شیبدار، اظهار کرد: مشکات به‌عنوان دروازه کویر مرکزی ایران قلمداد می‌شود که راهی به کویر مرنجاب دارد و اگر این مسیر تکمیل شود، عبور خودروها از مناطق مسکونی شهرها در این مسیر حذف خواهد شد.

وی ادامه داد: آلودگی هوا و ترافیک شهری، یکی از چالش‌های شهرهای صنعتی مانند کاشان و آران و بیدگل است که مسئولان وزارت میراث فرهنگی و وزارت راه می‌توانند با تکمیل مسیر مشکات به مرنجاب، از این معضل جلوگیری کنند.

شهردار مشکات بیان کرد: تکمیل مسیر مشکات به مرنجاب که از حاشیه شهرهای سفیدشهر و نوش‌آباد به کنارگذر وصل می‌شود، باعث جلب گردشگر و رونق گردشگری بیابان در کنار مزارع و بیابان‌ها خواهد شد.

پیراینده گفت: مشکات در کنار اتوبان قم – کاشان واقع شده است و می‌تواند نقش مؤثری برای جذب گردشگری کویر ایفا کند و امیدواریم با همکاری مسئولان مربوط و تکمیل این مسیر، توسعه صنعت گردشگری در منطقه کاشان سرعت بیشتری پیدا کند.

وی افزود: گردشگری کویر یک ظرفیت طبیعی است که گردشگران خارجی توجه ویژه‌ای به آن دارند و شهر مشکات با موقعیت کویری و کوهستانی، یک جاذبه خاص گردشگری در منطقه کاشان است.

به گزارش سقف شیبدار، شهر مشکات به‌عنوان دروازه شمالی استان اصفهان با نزدیک به ۵۰۰۰ نفر جمعیت در ۲۰ کیلومتری کاشان قرار دارد.

پایان خبر سقف شیبدار

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مسیر مرنجاب ۳۰ کیلومتر کوتاه‌تر می‌شود" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مسیر مرنجاب ۳۰ کیلومتر کوتاه‌تر می‌شود"، کلیک کنید.