معترضان ضد جنگ غزه، وزیر خارجه آلمان را غافلگیر کردند

معترضان ضد جنگ غزه، وزیر خارجه آلمان را غافلگیر کردند

به گزارش سقف شیبدار «آنالنا بربوک» وزیر امور خارجه آلمان در یک گردهمایی تحت عنوان «دوران طوفانی-چطور سیاست خارجی امنیت دموکراسی ما را تامین می کند» شرکت کرده بود که با این اقدام معترضان حامی فلسطین مواجه شد. این گردهمایی بخشی از سری برنامه هایی بود که آلمان به مناسبت تصویب قانون اساسی خود در 75 سال قبل برگزار کرد.

به نوشته خبرگزاری آلمان، چندین تن از تظاهرکنندگان شروع به سر دادن شعار علیه بربوک در این گردهمایی کرده و حمایت های دولت آلمان از رژیم صهیونیستی در جنگ این رژیم علیه غزه را محکوم کرده و از برلین خواستند تحویل تسلیحات به این رژیم را متوقف کند. برخی از آنها بنرهایی حاوی شعار «نسل کشی را متوقف کنید» به نمایش گذاشتند.

به نقل از سقف شیبدار بر اساس گزارش این خبرگزاری، بربوک ابتدا تلاش کرد در برابر این اعتراضات آرامش خود را حفظ کند و مدعی شد برلین «می خواهد تضمین کند هم اسراییلی ها و هم فلسطینی ها بتوانند در صلح زندگی کنند.»

اما پس از آنکه این ادعای او خشم معترضان را تشدید و فضا را ملتهب تر کرد او نیز به وضوح خشمگین شده و به یکی از شرکت کنندگان فریاد زد: «اینجا هیچ تهدیدی وجود ندارد!»

به گزارش این رسانه آلمانی، یکی از معترضان که خود را یک «یهودی ضد صهیونیست» معرفی کرد گفت در آلمان وقتی صحبت از این جنگ می شود آزادی بیان محدود می شود. او تاکید کرد آلمان به تبدیل شدن غزه به «آوار و خاکستر» کمک کرد.

به دنبال ناآرامی ها در سالن این گردهمایی، درگیری بین معترضان و ماموران حراست بالا گرفت و ماموران دست کم هشت نفر از شرکت کنندگان را با زور از این محل بیرون کردند.

از زمان آغاز جنایات تازه رژیم صهیونیستی در حق ملت فلسطین از هفتم اکتبر 2023، غرب به ویژه ایالات متحده و آلمان به حمایت مالی و تسلیحاتی از این رژیم ادامه داده اند و به افزایش کشتار فلسطینی ها که عمدتا زنان و کودکان هستند، توجهی ندارند. پیشتر هم نیکاراگویه با طرح شکایتی از دیوان بین المللی دادگستری خواست تا با صدور حکمی از آلمان بخواهد ضمن توقف حمایت تسلیحاتی از اسراییل، از تصمیمش مبنی بر توقف کمک مالی به آژانس امدادرسانی سازمان ملل برای آوارگان فلسطینی (آنروا) منصرف شود.

311311

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "معترضان ضد جنگ غزه، وزیر خارجه آلمان را غافلگیر کردند" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "معترضان ضد جنگ غزه، وزیر خارجه آلمان را غافلگیر کردند"، کلیک کنید.