نتانیاهو: اسراییل عملیات قدرتمندی را در رفح آغاز می کند

نتانیاهو: اسراییل عملیات قدرتمندی را در رفح آغاز می کند

نخست وزیر رژیم صهیونیستی مدعی شد این رژیم پس از خروج غیرنظامیان از مناطق جنگی، عملیات قدرتمندی را در رفح آغاز خواهد کرد.

به گزارش سقف شیبدار، «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی گفت پس از خروج غیرنظامیان از شهر رفح واقع در جنوب نوار غزه، عملیات «قدرتمندی» در این شهر انجام می دهد.

وی در صفحه تلگرام خود نوشت: ما تا پیروزی کامل خواهیم جنگید و این شامل یک اقدام قدرتمند در رفح نیز هست پس ما به فلسطینی های غیرنظامی فرصت می دهیم که رفح را ترک کنند.

همچنین نتانیاهو امشب در اظهارات تکراری مدعی شد: این هفته ما دو نفر از اسرای خود را در یک عملیات نظامی دقیق آزاد کردیم. تاکنون 112 نفر از اسرای خود را با ترکیبی از فشارهای نظامی قوی و مذاکرات محکم آزاد کرده ایم.

وی ادعا کرد: فشار نظامی قوی و مذاکرات بسیار محکم کلید آزادی اسیرانمان است.

نتانیاهو گفت: من اصرار دارم که حماس خواسته های متوهم خود را کنار بگذارد، و وقتی آنها این خواسته ها را کنار گذاشتند، ما می توانیم با هم توافق کنیم.

این در حالی است که منابع آگاه می گویند قاهره با ارسال پیام هایی به رژیم صهیونیستی، با عملیات نظامی در رفح مخالفت کرده است.

قاهره از رژیم صهیونیستی خواسته در طول ماه مبارک رمضان آتش بس کرده و کمک های انسانی را وارد غزه کند.

مقامات مصری به همتایان صهیونیستی خود گفته اند که باید برای موفقیت مذاکرات درباره تبادل اسرا تلاش کنند.
 

شبکه 12 رژیم صهیونیستی هم اعلام کرد نتانیاهو پس از آن اظهارات مذکور را ایراد کرد که تصمیم گرفت هییت مذاکره کننده ای جهت رایزنی درباره تبادل اسرا به قاهره نفرستد.

روزنامه «هاآرتص» نوشت نتانیاهو به هییت مذاکره کننده که قرار بود فردا برای مذاکرات مجدد به قاهره برود، دستور داد این سفر را لغو کند.

روز سه شنبه تلویزیون رژیم صهیونیستی گزارش کرد نشست قاهره درباره تبادل اسرا میان حماس و رژیم صهیونیستی با اصرار حماس بر شرط خود درباره توقف جنگ غزه پایان یافت. شرطی که تل آویو آن را نپذیرفت.

جنبش حماس توافق بر سر تبادل اسرا را به توقف کامل جنگ غزه و خروج ارتش رژیم صهیونیستی از این باریکه مشروط کرده است.

پایان خبر سقف شیبدار

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نتانیاهو: اسراییل عملیات قدرتمندی را در رفح آغاز می کند" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نتانیاهو: اسراییل عملیات قدرتمندی را در رفح آغاز می کند"، کلیک کنید.