نشستن زیاد باعث افزایش افسردگی می شود

نشستن زیاد باعث افزایش افسردگی می شود

آفتاب نیوز :

از آنجایی که مردم به دستورات ماندن در خانه پایبند بودند یا در ماه های اولیه شیوع کووید-19 خود را قرنطینه کردند، رفت وآمد های روزانه به درهم آمیزی بین اتاق خواب و اتاق نشیمن تبدیل شد.

به طور خلاصه، بسیاری از مردم به طور ناگهانی در هنگام شروع همه گیری بی تحرک تر شدند. تحقیقات اخیر منتشر شده نشان می دهد افرادی که مدت زمان بیشتری را به نشستن ادامه می دهند، احتمالا علایم افسردگی بیشتری دارند. بررسی دقیق تر در مورد این ارتباط می تواند در کمک به افراد در بهبود سلامت روان خود نقش داشته باشد.

جاکوب میر، استادیار حرکت شناسی در دانشگاه ایالتی آیووا و نویسنده اصلی مقاله، گفت: نشستن کاری است که ما همیشه بدون فکر کردن به آن انجام می دهیم.

مایر و تیمش به عنوان مدیر آزمایشگاه رفاه و ورزش در ISU به چگونگی ارتباط فعالیت بدنی و رفتار های کم تحرک با سلامت روان و اینکه چگونه تغییرات در آن ها بر نحوه تفکر، احساس و درک مردم از جهان تاثیر می گذارد، نگاه می کنند.

میر گفت: در مارس 2020، ما می دانستیم که کووید قرار است بر رفتار ما و کار هایی که می توانیم انجام دهیم به روش های عجیب و غریب که نمی توانستیم پیش بینی کنیم، تاثیر می گذارد.

مایر و تیمی از محققان برای دریافت تصویری فوری از این تغییرات، پاسخ های نظرسنجی را از بیش از 3000 شرکت کننده در مطالعه از 50 ایالت و ناحیه کلمبیا دریافت کردند. شرکت کنندگان خود گزارش دادند که چقدر زمان صرف انجام فعالیت هایی مانند نشستن، تماشای صفحه نمایش و ورزش کرده اند و این رفتار ها در مقایسه با زمان های قبل از همه گیری چگونه است. با استفاده از مقیاس های بالینی استاندارد، آن ها همچنین تغییراتی را در بهزیستی روانی خود نشان دادند (مانند افسردگی، اضطراب، احساس استرس، تنهایی).

مایر می گوید: ما می دانیم زمانی که فعالیت بدنی افراد تغییر می کند، به طور کلی به سلامت روان آن ها مربوط می شود، اما قبلا چنین داده هایی جمعیت زیادی را در پاسخ به یک تغییر ناگهانی ندیده ایم.

داده های نظرسنجی نشان داد شرکت کنندگانی که دستورالعمل های فعالیت بدنی آمریکا (یعنی 2.5-5 ساعت فعالیت بدنی متوسط تا شدید در هر هفته) را قبل از همه گیری رعایت می کردند، مدت کوتاهی پس از محدودیت های مرتبط با کووید-19، به طور متوسط 32 ٪ فعالیت بدنی خود را کاهش دادند. وارد عمل شد. همان شرکت کنندگان گزارش کردند که احساس افسردگی، اضطراب و تنهایی بیشتری داشتند. مایر و همکارانش یافته های خود را در سال گذشته در مجله بین المللی تحقیقات محیطی و بهداشت عمومی منتشر کردند.

مایر گفت: در مطالعه دوم، ما دریافتیم به طور متوسط، مردم شاهد بهبود سلامت روان خود در طول دوره هشت هفته ای بودند. مردم خود را با زندگی در این بیماری همه گیر سازگار کردند. اما برای افرادی که زمان نشستن آن ها بالا بود، علایم افسردگی آن ها به طور متوسط مانند سایرین بهبود پیدا نکرد.

شرکت کنندگانی که بخش زیادی از روز خود را در حالت نشسته سپری می کردند، بهبود سلامت روانی را تجربه کردند.

مایر تاکید کرد که یافتن یک ارتباط بین نشستن و سلامت روان با گفتن این که نشستن بیشتر باعث افسردگی می شود یکسان نیست. او گفت ممکن است افرادی که افسرده تر بودند بیشتر می نشستند یا افرادی که بیشتر می نشستند افسرده تر شدند. یا ممکن است عامل دیگری وجود داشته باشد که محققان آن را شناسایی نکرده باشند.

مایر گفت: مطمینا ارزش بررسی بیشتر را دارد. من فکر می کنم آگاهی از برخی از تغییرات ظریفی که در طول همه گیری ایجاد کرده ایم و اینکه چگونه ممکن است مفید یا مضر باشند، بسیار مهم است، زیرا ما به آن سوی زندگی تحت تاثیر همه گیری نگاه می کنیم.

مایر گفت شروع و ترک یک عادت بسیار دشوار است، حتی زمانی که شخصی بخواهد رفتار خود را تغییر دهد. اما او امیدوار است که افراد بیشتری متوجه شوند که حتی کمی حرکت می تواند خلق و خو و سلامت روانی آن ها را بهبود بخشد و سعی کنند راه هایی برای ایجاد آن در زندگی خود بیابند.

مایر به افراد توصیه می کند هنگام نشستن طولانی مدت استراحت کنند.

افرادی که از خانه کار می کنند می توانند قبل و بعد از روز کاری قدم بزنند تا رفت وآمد های قبل از همه گیری را تقلید کنند، که می تواند از نظر جسمی و ذهنی برای افراد مفید باشد و به ساختار روز کمک کند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نشستن زیاد باعث افزایش افسردگی می شود" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نشستن زیاد باعث افزایش افسردگی می شود"، کلیک کنید.