نیویورک تایمز: پیشروی های روسیه کاخ سفید را نگران کرده است

به گزارش سقف شیبدار به نقل از سقف شیبدار، روزنامه آمریکایی در گزارشی به نگرانی آمریکا از دستاوردهای اخیر روسیه در میدان نبرد اشاره و اذعان کرد که واشنگتن سعی دارد قبل از آنکه دیر شود، حمایت خود از اوکراین را افزایش دهد.

گلوله های توپ و پهپادهایی که آمریکا و ناتو به اوکراین داده اند با سد تجهیزات جنگ الکترونیکی روسیه برخورد کرده اند و تعلل آمریکا در تصویب بودجه 61 میلیارد دلاری برای اوکراین هم وضعیتی را به وجود آورد که مسکو از آن نهایت استفاده را برد.

مقامات آمریکایی مدعی هستند که در صورت تحویل کمک های نظامی جدید آمریکا به اوکراین، این کشور می تواند بخشی از پیشروی های روسیه در این مدت را خنثی کرده و ارتش روسیه را به عقب براند، اما حتی آمریکایی ها هم از ارایه تصویری نسبتا دقیق از وضعیت خطوط مقدم در آینده نزدیک هراس دارند و مشحص نیست زلنسکی می تواند در سال آینده بالاخره ضدحمله ای موفقی علیه روسیه به اجرا بگذارد یا نه.

این در حالی است که به گزارش نیویورک تایمز، تنها 18 ماه پیش، مقامات کاخ سفید و پنتاگون اطمینان داشتند که نیروهای روسیه سقوط خواهند کرد و ارتش این کشور به کلی از اوکراین عقب رانده خواهد شد.

با این حال، کسانی که سابقه خوبی در تجزیه و تحلیل سیاست های روسیه دارند، از تغییر وضعیت به نفع مسکو حیرت زده نیستند.

«استفن هادلی» مشاور سابق امنیت ملی آمریکا در دولت «جرج دابلیو. بوش» می گوید: «روسیه معمولا جنگ هایش را با ضعف آغاز می کند، اما با قدرت به پایان می رساند. مسکو حالا جمعیت زیاد و زیرساخت نظامی عظیم خود را به کار گرفته تا به بازی برگردد.»

آمریکا که نگران پیشروی مضاعف روسیه در اوکراین است، قصد دارد حمایت تسلیحاتی از کی یف را افزایش داده و مشاوره نظامی بیشتری به سران ارتش این کشور ارایه کند تا کی یف در برابر برتری های روسیه در حوزه فناوری مقابله کند.

در این گزارش آمده است: «دولت بایدن ماه های آینده را در جنگ اوکراین حیاتی و سرنوشت ساز می داند و از تحولات آتی نگران است، زیرا احتمالا دو طرف بالاخره وارد مذاکره شده و نوعی از آتش بس در این مناقشه برقرار خواهد شد.»

310310

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نیویورک تایمز: پیشروی های روسیه کاخ سفید را نگران کرده است" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نیویورک تایمز: پیشروی های روسیه کاخ سفید را نگران کرده است"، کلیک کنید.