همایش ملی تعامل انسان و رایانه به دنبال هدفمند کردن حوزه کسب و کار است

همایش ملی تعامل انسان و رایانه به دنبال هدفمند کردن حوزه کسب و کار است

نسترن زنجانی دبیر اجرایی همایش معتقد است؛ بحث طراحی های کاربری در حوزه کسب و کار بطوریکه کاربر به مصرف آن ادامه دهد بحث مهمی است و در این زمینه خیلی کار می شود و چیزی که طراحی می کنیم باید کاربر پسند و برای رفع نیاز های آن ها طراحی شود.

نسترن زنجانی دبیر اجرایی اولین همایش ملی تعامل انسان و رایانه در گفتگو با خبرنگار گروه پژوهش خبرگزاری علم و فناوری سقف شیبدار از ارسال 45 مقاله به دبیرخانه این همایش خبر داد و گفت: آثاری که ارسال شده بیشتر با همکاری مشترک اساتید و دانشجو ها صورت گرفته بود و از این تعداد آثار رسیده؛ 14 مقاله به صورت ارایه شفاهی و تعداد 10 مقاله هم برای چاپ به صورت پوستر مورد پذیرش قرار گرفتند.

وی ادامه داد: حدود 90 درصد از مقالات با محور های موضوعی که در فراخوان منتشر شده بود مطابقت داشتند و باید گفت که بحث طراحی های کاربری در حوزه کسب و کار بطوریکه کاربر به مصرف آن ادامه دهد بحث مهمی است و در این زمینه خیلی کار می شود و چیزی که طراحی می کنیم باید کاربر پسند و برای رفع نیاز های آن ها طراحی شود.
وی خاطر نشان کرد: به عنوان مثال در طراحی اپلیکیشن های بانکی که برای استفاده عموم مردم طراحی می شود بعضی وقت ها ظاهر و کارایی پیچیده آن باعث می شود تا مخاطب در استفاده از آن به مشکل بخورد که توجه به این مسیله یکی از محور های موضوعی است که در مقالات این همایش مدنظر قرار گرفته است.

توجه به طراحی هدفمند نقش کاربر در حوزه کسب و کار هدف این همایش است

دبیر اجرایی همایش ملی تعامل انسان و رایانه بیان داشت: در برگزاری این همایش، مشارکت معنوی اساتید دانشگاه های امیرکبیرو الزهرا و بنیاد ملی بازی های رایانه ای را داشتیم و اگر این حمایت ها گسترش پیدا کند می توان امیدوار بود که با گسترش فناوری های تعاملی و استفاده روزافزون از برنامه های کاربری رایانه ای بهبود کاربردپذیری و قابلیت استفاده از این امکانات بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

گفتنی است؛ حوزه میان رشته ای تعامل انسان و رایانه حوزه ای رو به رشد و مهم در افزایش بهره وری سیستم های رایانه ای موجود و ارتقای آنها مبتنی بر رویکردطراحی کاربرپسند است.

با وجود اینکه این حوزه بیش از سه دهه است که دردنیا مورد توجه قرار گرفته است، در ایران به صورت محدود مورد توجه پژوهشگران و طراحان رابط کاربری قرار گرفته است به طوریکه کتب و مقالات بسیار محدودی در این زمینه وجود دارد. نکته قابل توجه آن است که تحقیقات نشان میدهد که فرهنگ کاربران بر چگونگی تعامل آن ها با ابزار ها و برنامه های رایانه ای موثر است؛ بنابراین با وجود اینکه نقاط مشترک زیادی در چگونگی به کارگیری برنامه های رایانه ای بین همه کاربران با فرهنگ های مختلف وجود دارد، شناخت ویژگی های خاص کاربران در یک فرهنگ می تواند به افزایش بهره وری و رضایت کاربران بیانجامد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "همایش ملی تعامل انسان و رایانه به دنبال هدفمند کردن حوزه کسب و کار است" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "همایش ملی تعامل انسان و رایانه به دنبال هدفمند کردن حوزه کسب و کار است"، کلیک کنید.