واکنش تند باشگاه پرسپولیس به اقدام هواداران سپاهان

واکنش تند باشگاه پرسپولیس به اقدام هواداران سپاهان

آفتاب نیوز :

براساس گزارش سایت رسمی باشگاه پرسپولیس، سال ها است بخشی از جامعه هواداری سپاهان، هر از چند گاهی اقدامات وحشتناکی را رقم می زنند. اقداماتی که در مقابله با این پدیده صورت می گیرد هم اصلا بازدارنده نیست و حتی به نظر اعتقادی به برخورد جدی وجود ندارد اگر مقامات با فشار افکار عمومی رو به رو نبودند.

در تمام این موارد دیده نشد باشگاه سپاهان حتی یک بار عمیقا متاسف باشد مگر این که از شدت بازتاب ماجرا، مجبور به این امر شده است.

در همین مورد اخیر حتی رویکرد انتقادی به این مساله را زیر سوال برده اند و به آن هایی که به واسطه مشمیز کننده بودن، حادثه برانگیخته شده اند، اَنگ چسبانده اند. البته که آن ها هم از این وضعیت پیش آمده خوشحال نیستند، چون روز چهارشنبه شاهد شروع یک جریان فکری و رفتاری بودیم که اگر در همین نقطه با شدت تمام در نطفه خفه نشود آغاز یک جریان خشونت و هتک حرمت نسبت به بانوان در تمام جامعه خواهد بود. آنچه اتفاق افتاد علیه بانوان هوادار تمام باشگاه ها از جمله خود سپاهان نیز بود.

ملت ما شهدای عزیز و گرانقدری را در دفاع از حرم داد تا پای داعش و تفکرات داعشی که جلوه ای از آن در نگاهی بود که به زنان داشت به این کشور باز نشود و حالا در کمال تعجب یکی همان تفکر را فریاد زده و در داخل و خارج فوتبال و ورزش باید بسیاری به حال خود متاسف باشند اگر به قدری متاثر نشدند که واکنش لازم را داشته باشند.

این ها غلو و بزرگ نمایی نیست، واقعیاتی است که کمتر جرات بیان آن وجود دارد.

و، اما در ارتباط با رفتار های بخشی از جامعه هواداران سپاهان و نه همه آن ها حکایت طولانی است.

حمله به خودروی حامل مدیران باشگاه رقیب که با توجه به ابعاد سنگ و آجر ها به نظر به قصد جان شان بود، نابینا شدن سرباز احمدی از دو چشم به خاطر پرتاب نارنجک دست ساز، حمله وحشیانه و بی رحمانه به تعدادی از هواداران پرسپولیس و ضرب و شتم آن ها، نابینا کردن هوادار پرسپولیس، تهدید و ارعاب هواداران پرسپولیس در شهر و محل زندگی خودشان (اصفهان)، حمله به خودرو های خبرنگاران در تهران، آتش زدن خودروی یکی از خبرنگاران در حادثه ای دیگر، حمله به ماموران داخل ورزشگاه در بازی خارج خانه، حمله به اتوبوس حامل اعضای تیم فوتبال پرسپولیس با نارنجک که می توانست با شوک به راننده و از کنترل خارج شدن اتوبوس به اتفاقی فاجعه بار بدل شود، بخشی از حوادثی بوده اند که جدای از برخورد های لفظی و فیزیکی معمول در ورزشگاه ها توسط این عده رقم زده شده است.

حالا هم پای مسایل ناموسی را به میان کشیده اند که دیگر برخورد های انضباطی و اخلاقی برای مواجهه با آن کفایت نمی کند.

این ماجرا قرار است تا کجا پیش برود؟

توجه افکار عمومی را به این نکته جلب می کنیم که توهین آن فرد معلوم الحال که معلوم نیست در چگونه دامانی بزرگ شده است فقط قسمت کوچکی از رفتار ها و توهین های مشمیز کننده بخشی از هواداران سپاهان نسبت به بانوان بود.

باشگاه پرسپولیس مدارک و فیلم ها را جمع آوری کرده و در قالب شکایات علیه این فرد به طور خاص و علیه جمعی از هواداران و باشگاه سپاهان در اختیار ارکان قضایی فوتبال و دستگاه های ذیربط قرار می دهد، ولی قطعا این کفایت نمی کند.

چرا باید جامعه هواداری بعضی باشگاه ها به خاطر کوتاهی یا نگاه رنگی بعضی مسوولان امر و دستگاه ها در شهر های خود به باوری برسند که برای خود حاشیه امنیت این چنین قایل باشند؟

همچنین به ارکان ورزش و فوتبال کشور، تضمین می دهیم چنین اتفاقاتی در قالب مواردی، چون خشونت علیه زنان در ابعاد بین المللی فوتبال قابل پیگیری است اگر احساس نشود برخوردی که صورت می گیرد متضمن امنیت و حرمت بانوان هوادار همه تیم ها باشد و در این امر هیچ فرقی بین بانوان هوادار پرسپولیس، استقلال، سپاهان، تراکتور، خوزستان، گیلان، مازندران، کرمان و … نیست.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "واکنش تند باشگاه پرسپولیس به اقدام هواداران سپاهان" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "واکنش تند باشگاه پرسپولیس به اقدام هواداران سپاهان"، کلیک کنید.