وزارت خارجه: ادامه بی کیفری جنایتکاران صهیونیستی، مغایر مقررات حقوق بین الملل است

وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به مناسبت روز نکبت (یوم النکبه)- 1403 بیانیه ای منتشر کرد.

@

به گزارش سقف شیبدار، متن این بیانیه بدین شرح است: چهاردهم می 1948 میلادی سرآغاز دوره نکبت بار اشغال خاک فلسطین و نقض آشکار حقوق مردم مظلوم آن به ویژه حق تعیین سرنوشت آنهاست که 76 سال است تبعات شوم آن، دامن منطقه و جهان اسلام را فراگرفته و به زخمی عمیق و  رنج آور بر پیکره جهان اسلام بدل شده است.

روز نکبت (یوم النکبه)، سالروز ایجاد رژیم آپارتاید و اشغالگر صهیونیستی در قلب جهان اسلام با توطیه خباثت آمیز استعمار انگلیس و یادآور شروع دوره خونبار نسل کُشی، قتل عام، آوارگی، اشغال و هتک حرمت سرزمین مقدس فلسطین با چراغ سبز  و حمایت مستقیم و غیرمستقیم قدرت های استعماری جهان و در راس آن ها ایالات متحده آمریکا است.

رژیم جعلی صهیونیستی که نماد بارز تروریسم سازمان یافته رسمی در جهان است، هر بار صفحه ننگین تازه ای بر دفتر قطور جنایات بین المللی خود می افزاید؛ کشف گورهای دسته جمعی در بیمارستان های ناصر و شفا در نوار غزه، تصویری دهشتناک از جنایت این رژیم سفاک علیه بشریت را به تصویر می کشد.

 ارتکاب جنایات بین المللی از جمله جنایات جنگی، نسل کُشی و جنایات علیه بشریت، مغایر با ارزش های بنیادین سازمان ملل متحد و تمامی هنجارها، اصول و موازین شناخته شده بین المللی محسوب شده و بدون تردید موجبات مسیولیت کیفری مرتکبین آنها را فراهم ساخته و ادامه بی کیفری جنایتکاران صهیونیستی، مغایر مقررات حقوق بین الملل محسوب می شود.

جمهوری اسلامی ایران کشتار بیش از سی و پنج هزار انسان بی گناه اعم از زن و کودک و مردان بی دفاع و مجروح شدن هفتاد و پنج هزار نفر و آواره ساختن صدها هزار انسان بی پناه در مناطق اشغالی فلسطین توسط رژیم صهیونیستی با حمایت همه جانبه سیاسی، نظامی، اطلاعاتی و اقتصادی آمریکا در بیش از هفت ماهه گذشته را به شدت محکوم می نماید و اقدام آمریکا در کارشکنی و اخلال در روند توقف جنگ و کشتار علیه غزه و مخالفت اخیر آن با شناسایی دولت فلسطین در سازمان ملل متحد را غیر قابل قبول، غیرمسیولانه و در تضاد با درخواست جامعه جهانی می داند.

اکنون که از تصویر واقعی رژیم آپارتاید اسراییل پس از سال ها مظلوم نمایی منافقانه در پشت قاب تصویر یهودستیزی پرده برافتاده و افکار و وجدان های بیدار جهان از پس غبار سال ها تبلیغ رسانه ای، پی به ماهیت واقعی این موجودیت پلید برده اند و از دیگر سو تشتُّت و اختلاف درونی بیش از هر زمان در میان ارکان این موجودیت جعلی هویدا گشته، امید می رود این نکبت و هولوکاست واقعی علیه ملت مظلوم، مقاوم، آزاده و شجاع فلسطین با جشن روز آزادی این سرزمین تاریخی پایان یابد.
 
مجمع عمومی سازمان ملل متحد روز جمعه 21 اردیبهشت 1403 قطعنامه ای را تصویب کرد که در آن تایید شد کشور فلسطین شرایط عضویت کامل در سازمان ملل را مطابق با ماده چهار منشور متحد داراست.

در این راستا وزارت امور خارجه با تاکید بر موضع ثابت جمهوری اسلامی ایران در قبال موضوع فلسطین و رژیم جعلی و نامشروع صهیونیستی و حمایت از مبارزات رهایی بخش مردم فلسطین، بار دیگر همبستگی خود را با آرمان ملت فلسطین  اعلام و تاکید می کند مسیله فلسطین در راس مسایل جهان اسلام قرار دارد.  

همچنین جمهوری اسلامی ایران حمایت خود را از عضویت کامل فلسطین در سازمان ملل اعلام و پذیرش فلسطین به عنوان عضو کامل سازمان ملل متحد را اولین گام و نقطه عطفی در رسیدگی به بی عدالتی های تاریخی می داند که مردم فلسطین با صبر و توکل متحمل شده اند.

وقوع حوادث اخیر از طوفان الاقصی تا عملیات مقتدرانه وعده صادق در تنبیه رژیم متجاوز صهیونیستی و خروش جنبش مقاومت در منطقه، زمینه ساز حوادث آینده سازی است که با خروش و فریاد حمایت و دفاع ملت های آزاده بخصوص نخبگان و اقشار مختلف مردم در اقصی نقاط جهان از جمله اساتید و دانشجویان شجاع و آزاده در غرب و شرق عالَم و بیداری افکار عمومی جهان، به رفع کامل اشغال از سرزمین فلسطین و احقاق حقوق تاریخی ملت آن بویژه تشکیل دولت مستقل و یکپارچه فلسطین در کل این سرزمین تاریخی به پایتختی قدس منجر خواهد شد.

پایان خبر سقف شیبدار

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "وزارت خارجه: ادامه بی کیفری جنایتکاران صهیونیستی، مغایر مقررات حقوق بین الملل است" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "وزارت خارجه: ادامه بی کیفری جنایتکاران صهیونیستی، مغایر مقررات حقوق بین الملل است"، کلیک کنید.