ویژه‌برنامه «نوای عرشیان» همزمان با ماه محرم اجرا می‌شود

ویژه‌برنامه «نوای عرشیان» همزمان با ماه محرم اجرا می‌شود

همزمان با آغاز ماه محرم و ایام سوگواری سالار شهیدان امام حسین (ع) ویژه‌برنامه نمایشی «نوای عرشیان» در پهنه فرهنگی رودکی اجرا می‌شود.

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری سقف شیبدار، به مناسبت فرارسیدن ماه محرم ویژه‌برنامه نمایشی «نوای عرشیان» توسط اداره کل هنر‌های نمایشی و همکاری بنیاد فرهنگی و هنری رودکی در پهنه فرهنگی رودکی اجرا خواهد شد.

این ویژه‌ برنامه نمایشی از اول محرم، ساعت ۲۰، به مدت ۱۲ شب با برگزاری مجالس تعزیه سالار شهیدان امام حسین (ع) میزبان علاقه‌مندان خواهد بود.

عنایت قاسمی، احمد عزیزی، سیدمحمد میرنقی و ابوالفضل میرزااحمدی از جمعه هنرمندانی هستند که به‌عنوان معین‌البکا در شب‌های مختلف مجلس تعزیه برگزار می‌کنند.

ترتیب اجرا‌های تعزیه در پهنه رودکی به شرح زیر است:

«حجه‌الوداع» / ۱۷ تیر/ ۱ محرم
«حضرت مسلم (ع)»/ ۱۸ تیر/ ۲ محرم
«ورود امام به کربلا» / ۱۹ تیر/ ۳ محرم
«طفلان مسلم» / ۲۰ تیر/ ۴ محرم
«عابس و شوذب» / ۲۱ تیر/ ۵ محرم
«حر (ع)»/ ۲۲ تیر/ ۶ محرم
«قاسم (ع)»/ ۲۳ تیر/ ۷ محرم
«علی‌اکبر (ع)»/ ۲۴ تیر/ ۸ محرم
«عباس (ع)»/ ۲۵ تیر/ ۹ محرم
«امام (ع)»/ ۲۶ تیر/ ۱۰ محرم
«بازار شام» / ۲۷ تیر/ ۱۱ محرم
«امام سجاد (ع)»/ ۲۸ تیر/ ۱۲ محرم

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ویژه‌برنامه «نوای عرشیان» همزمان با ماه محرم اجرا می‌شود" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ویژه‌برنامه «نوای عرشیان» همزمان با ماه محرم اجرا می‌شود"، کلیک کنید.