پارسا پیروزفر «درانت های شب» یا حساب و کتاب های یک خانواده طبقه متوسط

از روز پنجشنبه پخش سریال در انتهای شب به کارگردانی آیدا پناهنده در شبکه نمایش خانگی شروع شده است. این اولین تجربه آیدا پناهنده در سریال سازی است و در آن پارسا پیروزفر و هدی زین العابدین حضور دارند.

پارسا پیروزفر «درانت های شب» یا حساب و کتاب های یک خانواده طبقه متوسط

آفتاب نیوز :

آیدا پناهنده پیش از این فیلم های بلند و کوتاه و تله فیلم های زیادی ساخته و جوایزی را هم در جشنواره های مختلف جهانی به دست آورده است. او فیلم های تحسین شده ای مثل ناهید و اسرافیل را ساخته و آخرین فیلم اکران شده اش، تی تی، هم تماشاگران زیادی داشت و با وجود اکران همزمان با دو کمدی «سگ بند» و «انفرادی 2» به فروش خوبی دست پیدا کرد. فیلم همینطور جایزه بهترین فیلم از نگاه تماشاگران در فستیوال بین المللی تصاویر نو پارسی 1400، بهترین بازیگر زن در بیست وششمین فستیوال بین المللی سینمای مولف رباط-مراکش 1400 و چهاردهمین جشن بزرگ منتقدان و نویسندگان سینمای ایران 1401 را هم به دست آورده است. بیشتر فیلم های پناهنده در مورد مسایل زنان هستند و در شهر های کوچک ساخته شده اند و خانواده در آن ها نقش مهمی دارد. مثل رخشان بنی اعتماد که البته خود پناهنده هم از تاثیر او بر سینمایش صحبت کرده است.

ریاضت طبقه متوسط

با چنین پیشینه ای حالا سریال در انتهای شب راهی شبکه نمایش خانگی شده است و باز مسایل خانواده در آن پررنگ است، ضمن این که مسایل اقتصادی هم در آن برجسته شده است. سریال در باره بهنام و ماهی است که در آخرین روز زندگی مشترکشان هستند و با فلاش بک هایی متوجه می شویم مشکلات آن ها به مدت ها پیش برمی گردد. آن ها پیش از این در خیابان جلفا زندگی می کرده اند، اما به دلیل مشکلات اقتصادی در پردیس تهران خانه قسطی خریده اند. ماهی به دلیل شرایط اقتصادی سعی در صرفه جویی دارد. مثلا دستگاه قهوه ساز دستی که ارزان تر است می خرد یا بهنام را مجبور می کند به جای تاکسی با اتوبوس رفت وآمد کند. این سخت گیری ها باعث کلافگی و آشفتگی بهنام می شود. ضمن این که فرزندشان هم درگیر بازی های کامپیوتری است و توهمات خودش را دارد. بعد از فیلم هایی که ماجرایشان در شهرستان ها و شهر هایی غیر از تهران و در لوکیشن های خارجی نه چندان ملموس برای تماشاگر، اتفاق می افتاد، به نظر می رسد پناهنده این بار یک داستان آپارتمانی را دستمایه کارش قرار داده است با نگاهی به به سختی های اقتصادی و اثراتش روی روابط و زندگی خانوادگی.

بازیگران در انتهای شب

در این سریال پارسا پیروزفر دومین همکاری اش با آیدا پناهنده را پس از فیلم تی تی تجربه کرده است. او پیش از این برای اولین بار در سریال یاغی با شبکه نمایش خانگی همکاری کرده بود و در آن نقش یک رییس باند قاچاق مواد مخدر را داشت که دست به معامله بزرگی زده بود، اما در نهایت شکست خورده و ضعیف، همه چیزش را از دست داد. حضور او در یاغی بحث ها و حاشیه های زیادی داشت و در یکی دو باری هم که سریال را در کنار بقیه بینندگان و در سینما تماشا کرد، استقبال فراوانی از او شد. هدی زین العابدین هم پس از سریال رهایم کن به کارگردانی شهرام شاه حسینی، یک بار دیگر با شبکه نمایش خانگی همکاری کرده است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پارسا پیروزفر «درانت های شب» یا حساب و کتاب های یک خانواده طبقه متوسط" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پارسا پیروزفر «درانت های شب» یا حساب و کتاب های یک خانواده طبقه متوسط"، کلیک کنید.