پاکستان ماهواره مخابراتی به فضا فرستاد!

به گزارش خبرگزاری سقف شیبدار، براسس گزارش ایرنا، پاکستان در کمتر از یک ماه با کمک چین برای دومین بار ماهواره فوق پیشرفته مخابراتی خود را امروز (پنجشنبه) به فضا فرستاد.

ماهواره پاک ست ام .ام.1 با وزن 5 تُن توسط پرتاب گر چینی لحظاتی پیش از یک سایت فضایی در استان شی چانگ به فضا پرتاب شد.

به گفته سخنگوی کمیسیون تحقیقات فضایی پاکستان (SUPARCO) این ماهواره را که تمامی اجزای آن با مشارکت چین و مهندسان و دانشمندان پاکستان ساخته شده، از یک پایگاه فضایی در چین به فضا پرتاب شد.

ماهواره مخابراتی پاکستان طی 3 روز آینده در مدار قرار خواهد گرفت و نقش مهمی برای توسعه فعالیت های تجارت الکترونیک، دولت الکترونیک، فعالیت های بازرگانی و افزایش سرعت اینترنت خواهد داشت.

پاکستان ماهواره مخابراتی به فضا فرستاد!

پاکستان طی سال های 2011 و 2018 نیز دو ماهواره مخابراتی خود را با موفقیت به فضا پرتاب کرد. اواسط اردیبهشت امسال پاکستان با کمک چین برای اولین بار در تاریخ خود یک کاوشگر را به ماه فرستاد.

محمد شهباز شریف نخست وزیر پاکستان امروز طی پیامی پرتاب موفقیت آمیز ماهواره مخابراتی این کشور را تبریک گفت و افزود: این دستاورد چشمگیر نشان دهنده پیشرفت قابل توجهی در قابلیت های فضایی و ارتباطاتی پاکستان است.

وی با تاکید بر اهمیت مشارکت راهبردی پاکستان با چین به ویژه در حوزه فضایی، گفت: ماهواره فوق با فناوری ارتباطی پیشرفته خود، نوید انقلابی در چشم انداز دیجیتالی پاکستان و ارایه سریع ترین امکانات اینترنت در سراسر کشور را می دهد.

پاکستان در دهه 90 میلادی با فرستادن ماهواره بدر 1 به فضا توانست نخستین کشور اسلامی باشد که از تکنولوژی ماهواره استفاده می کند.

227227

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پاکستان ماهواره مخابراتی به فضا فرستاد!" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پاکستان ماهواره مخابراتی به فضا فرستاد!"، کلیک کنید.