پورموسوی: می خواهیم مانند دیدار با پرسپولیس زیبا بازی کنیم/ در خوزستان غریبه پرست شده ایم

پورموسوی: می خواهیم مانند دیدار با پرسپولیس زیبا بازی کنیم/ در خوزستان غریبه پرست شده ایم

سرمربی استقلال خوزستان به حضور مسیولین ورزش خوزستان در تمرین تیم فولاد واکنش نشان داد.

به گزارش سقف شیبدار، دو تیم مس رفسنجان و استقلال خوزستان در هفته بیست ونهم رقابت های لیگ برتر فوتبال فردا در ورزشگاه شهدای مس به مصاف هم می روند. سیروس پورموسوی در نشست خبری قبل از این مسابقه اظهار کرد: امیدواریم فردا یک بازی زیبا مثل بازی گذشته (بازی با پرسپولیس) انجام بدهیم و ان شاءالله با حفظ احترام تیم مس رفسنجان، فردا با حداکثر امتیاز از زمین خارج شویم چون واقعاً دو هفته بسیار سخت پیش رو داریم. اگر بخواهیم در لیگ بمانیم باید حداکثر امتیازات را جمع کنیم. بازیکنان ما هم بر این باور هستند که فردا با نمایش یک بازی زیبا مثل بازی گذشته اما با کسب سه امتیاز از این بازی بزرگ خارج شویم.

او در پاسخ به سوالی درباره حضور مسیولان ورزش خوزستان در تمرینات تیم فولاد که عکس های آن منتشر شد، گفت: سوال جالبی کردید چون در دل خودم بود. متاسفانه با یک دیدار و یک نشست مشکلات فوتبال خوزستان حل نمی شود. سال هاست که در ورزش و فوتبال خوزستان سوءمدیریت داریم. خوزستانی که مهد فوتبال است. پشت این اسم سال هاست که قایم شدیم. ما یک زمین چمن هم نداریم. در اهواز که مرکز استان است ما باشگاهی به نام باشگاه اهواز نداریم. این دیدارها فقط دیدارهای فرمایشی است و فقط می خواهند بگویند ما حضور داشتیم و پیگیر مشکلات تیم ها بودیم که خدا را شکر تا امروز نه به ما کمک کردند نه مطمینم به فولاد کمک می کنند.

پورموسوی ادامه داد: اگر می خواهند کمک کنند باید در طول فصل برنامه ریزی و حمایت کنند. در دو فصلی که بعد از سال ها به استان برگشتم بارها گله و خواهش کردم که زمین تمرین به ما بدهند ندادند. ما لیگ برتری هستیم، قهرمان ایران و یکی از نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا بودیم ولی زمین تمرین نداریم. بازیکنان خارجی ما وقتی به اهواز آمده بودند، اصلاً باور نمی کردند که باشگاه لیگ برتری زمین تمرین و امکانات ابتدایی ندارد. علی رغم این که شرکت گروه ملی و باشگاه استقلال خوزستان تلاش خود را کردند تا ورزشگاه غدیر را که از ذهن همه خارج شده بود را دوباره روپا کردند و هزینه انجام دادند اما برای زمین تمرین هر چه درخواست کردیم به ما زمین ندادند و فکر می کنم این دوستان هم می خواهند عکس های کت و شلواری بگیرند. مطمین هستم دوستانی که آنجا رفتند آخرین باری که من دیدم شان بازی رفت با پرسپولیس بود. چون معمولاً تیم های بزرگ به اهواز می آیند، این ها پیدایشان می شود که عکس های یادگاری بگیرند.

سرمربی استقلال خوزستان در پاسخ به این سوال که چرا وضعیت فوتبال خوزستان به این روز دچار شده است، گفت: فقط امسال نبوده، سال های قبل هم همین مشکل را داشتیم. نفت مسجد سلیمان و نفت آبادان بوده و سال های قبل هم به این شکل بوده است. درست است که تصمیم گیری تیم های ما جداگانه است و ربطی به هیات فوتبال و ورزش در بحث بودجه ندارد اما یکسری کارها و هماهنگی ها با شورای ورزش استان است که متاسفانه چنین جلساتی نداریم. راهکار بدهند. کمک و حمایت کنند. زمین تمرین بدهند.

پورموسوی اضافه کرد: فکر می کنم فوتبال خوزستان سال هاست که از مسیر خودش خارج می شود. وقتی باشگاه اهواز را نمی توانیم برگزار کنیم، به تیم های پایه زیاد توجه نمی کنیم و مدارس فوتبال را رها کرده ایم و دیگر خروجی نداریم. هر چه بازیکن در این سال ها داشته ایم پا به سن گذاشته و یکی یکی از گردونه خارج می شوند و نتوانسته ایم جایگزین خوب برای آن ها بگذاریم. ما مربیان بزرگی در خوزستان داریم اما متاسفانه هر وقت مربیان بومی می خواهند کار را به دست بگیرند باشگاه می خواهد جوان گرایی کند و هزینه ها را پایین بیاورند. هر وقت مربی بومی می آوریم همه چیز قطره چکانی می شود و وقتی مربی غیربومی می آوریم هر چیزی که دلش بخواهد در اختیارش می گذاریم و یک مقدار غریبه پرست شدیم متاسفانه.

پایان خبر سقف شیبدار

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پورموسوی: می خواهیم مانند دیدار با پرسپولیس زیبا بازی کنیم/ در خوزستان غریبه پرست شده ایم" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پورموسوی: می خواهیم مانند دیدار با پرسپولیس زیبا بازی کنیم/ در خوزستان غریبه پرست شده ایم"، کلیک کنید.