کارگاه آموزشی توجیهی «اصول ارایه موفق» در اردبیل برگزار شد

کارگاه آموزشی توجیهی «اصول ارایه موفق» در اردبیل برگزار شد

سقف شیبدار/اردبیل وبینار آموزشی- توجیهی«اصـول ارایـه موفـق» از برنامه های جانبی اولین دوره« مسابقات ملی ارایه سه دقیقه ای – سدید»؛ به مدت 3 ساعت آموزشی در جهاددانشگاهی استان اردبیل از طریق رویتاب، سامانه فعالیت های فرهنگی جهاددانشگاهی برگزار شد.

در این کارگاه شرکت کنندگان بخش های مختلف مسابقه ملی ارایه سه دقیقه ای سدید در استان اردبیل، با اصول ارایه موفق و جزییات مسابقه آشنا شدند.

مدیر اجرایی مسابقات سدید در استان اردبیل در این کارگاه به بیان ویژگی های یک سخنور موفق و رعایت اصول و اخلاق سخنوری و استفاده درست از حرکات بدن و لوازم کمک آموزشی پرداخت.

مهران محمدی گفت: مسابقات سدید بستری برای رشد و تقویت مهارت های ارتباطی، بیانی و ایده پردازی در دانشجویان، کاربردی کردن پژوهش ها و تحقیقات دانشجویی، ترویج فرهنگ مطالعه و ترویج گفتمان علم است.

وی افزود: مهارت ارایه مطلب و مهارت سخنرانی از جمله مهارتهای مهمی هستند که می توانند نقش قابل توجهی در موفقیت شغلی و موفقیت تحصیلی ما داشته باشند.

محمدی خاطرنشان کرد: برای داشتن یک سخنرانی موفق، باید در حالات مختلف تمرین کنید؛ در مقابل دوستانتان، در خلوت خودتان، با چشمان بسته، در حال قدم زدن در باغ و حتی در حالی که پشت میز نشسته اید.

وی با بیان اینکه تمرین سخنوری و ارایه نزد افراد قابل اطمینان اهمیت دارد، اظهارداشت: در زمان محدود خود، سخنرانی را تمرین کنید و روی بازخورد صادقانه افرادی که در حضورشان تمرین می کنید پافشاری کنید، هدف شما باید به پایان رساندن سخنرانیتان باشد که ساختارش به واسطه تمرین برای شما عادی شده است، بنابراین، حالا می توانید روی معنی مطالبی که قصد دارید بگویید، تمرکز کنید.

مدیر اجرایی مسابقات سدید در استان اردبیل با اشاره به مدل جهانی سه دقیقه ای در ارایه، ادامه داد: یکی از مولفه های مهم در این مسابقه مدیریت درست زمان آن هم در مدت کوتاه سه دقیقه می باشد که ارایه کنندگان باید پراکندگی مناسبی از محتوای مدنظر خود را در این زمان داشته باشند به گونه ای که تنظیم مطالب متناسب با مدت مشخص باشد.

وی اذعان کرد: این مسابقه می توان تمرین مناسبی برای انضباط کاری و تحصیلی باشد تا در مدت زمان محدود بتوانیم بهترین کارها را با بازدهی و تاثیر بالا انجام دهیم.

محمدی با تشریح جزییات مسابقه سدید و نحوه امتیازدهی داوران، از برگزاری بخش ارایه این مسابقات در روز پنجشنبه 24 خردادماه 1403 از ساعت 9 صبح در دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی دانشگاه محقق اردبیلی خبر داد.

پایان خبر سقف شیبدار

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کارگاه آموزشی توجیهی «اصول ارایه موفق» در اردبیل برگزار شد" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کارگاه آموزشی توجیهی «اصول ارایه موفق» در اردبیل برگزار شد"، کلیک کنید.