کامالا هریس: برقراری صلح بدون راه حل دو دولتی ممکن نیست

کامالا هریس: برقراری صلح بدون راه حل دو دولتی ممکن نیست

معاون رییس جمهور آمریکا تاکید کرد که امکان تحقق راه حل دو دولتی وجود دارد و این به منزله «اقدام مناسبی برای صلح و امنیت دو طرف اسراییلی و فلسطینی» است.

به گزارش سقف شیبدار، کامالا هریس، معاون جو بایدن، رییس جمهور آمریکا در کنفرانس امنیتی مونیخ با تاکید بر موضعگیری دولت بایدن نسبت به رژیم صهیونیستی و حملات آن علیه غزه گفت: آمریکا تلاش می کند این درگیری هرچه سریعتر به شکلی متوقف شود که گروگان ها آزاد شده، بحران انسانی حل شود و حماس کنترل غزه را نداشته باشد و فلسطینی ها بتوانند از حقوق خود از جمله داشتن امنیت، احترام و حق تعیین سرنوشت خود برخوردار باشند.

به گزارش خبرگزاری سما فلسطین، هریس در پاسخ به این سوال که آیا امکان تحقق راه حل دو دولتی وجود دارد یا نه، گفت: پاسخ کوتاه بله است، فکر می کنم چنین است اما باید آن را در چارچوب خودش مورد بررسی قرار دهیم.

معاون بایدن در ادامه ادعاهایی چون «تروریستی» بودن عملیات جنبش حماس (طوفان الاقصی) و «تعرض به زنان» در این عملیات را مطرح کرد، این در حالی است که منابع غربی و نیز منابع صهیونیست ادعای تجاوز به زنان در این عملیات را تکذیب کردند و تحقیقاتی که رژیم صهیونیستی انجام داده حاکی از این هستند که ده ها تن از ساکنان اراضی اشغالی زیر آتش و حملات ارتش این رژیم کشته شدند.

او در ادامه مدعی شد: «برای دولت (آمریکا) روشن بود که تعداد بسیار زیادی از افراد بی گناه کشته شدند و اسراییل باید بهترین کار را برای حمایت از آنها انجام دهد.»

همچنین هریس مدعی وجود تونل های حماس زیر بیمارستان ها شد.

اما معاون بایدن در ادامه گفت: با تصاویری که هر روز از رنج و مشکلات انسانی و نیاز به کمک های بشردوستانه منتشر می شوند، از آنچه در حال وقوع است، مطلع می شویم، من و بایدن و دولت ما به شدت بر انتقال کمک های بشردوستانه تاکید داشتیم و شرایط موجود را زیرنظر داریم.

او تاکید کرد: اسراییل نباید بعد از آزاد شدن گروگان ها غزه را دوباره اشغال کند و تشکیلات خودگردان فلسطین باید پیشگام اصلاح حاکمیت در غزه باشد، از نظر من بدون راه حل دو دولتی برقراری صلح و امنیت برای این منطقه و برای دو طرف فلسطینی و اسراییلی و مردم غزه ممکن نیست و نمی توانیم چگونگی رسیدن به آنجا را نادیده بگیریم این مساله مهم خواهد بود.

همزمان با این اظهارات، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی پس از یک گفتگوی تلفنی 40 دقیقه ای با بایدن در ساعات اولیه روز جمعه، قاطعانه و آشکارا با تشکیل کشور فلسطین مخالفت کرد و در حساب کاربری خود در پلتفرم «ایکس» نوشت: در جلسه کابینه موضعگیری ام را درباره «تحمیل کشور فلسطین به اسراییل» اعلام کردم.

نتانیاهو در ادامه نوشت: «این دو جمله خلاصه موضعگیری من است، اسراییل کاملا با دیکته های بین المللی درخصوص توافق های دایمی با فلسطینی ها مخالف است و چنین توافقی تنها از طریق مذاکرات بدون پیش شرط و مستقیم میان دو طرف، حاصل خواهد شد.»

پایان خبر سقف شیبدار

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کامالا هریس: برقراری صلح بدون راه حل دو دولتی ممکن نیست" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کامالا هریس: برقراری صلح بدون راه حل دو دولتی ممکن نیست"، کلیک کنید.