کرملین: فشار آمریکا به متحدان روسیه بی نتیجه است

کرملین: فشار آمریکا به متحدان روسیه بی نتیجه است

سخنگوی کرملین امروز (پنج شنبه) گفت، ایالات متحده به اعمال فشار بر کشورهایی که با روسیه همکاری می کنند، ادامه می دهد، اما این نمی تواند بر روابط دوجانبه تاثیر بگذارد.

به گزارش سقف شیبدار، اظهارات «دیمیتری پسکوف» سخنگوی ریاست جمهوری روسیه در حالی مطرح می شود که وزارت خزانه داری آمریکا چهارشنبه تحریم هایی را علیه تعدادی از شرکت های روسی و همچنین تعدادی از شرکت های چینی، بلژیکی و ترکیه ای به اتهام تامین تجهیزات برای تشکیلات نظامی-صنعتی روسیه اعمال کرد.

پسکوف به خبرنگاران گفت: «همه، همه چیز را درک می کنند. و در واقع، ایالات متحده به فشارهای پنهان خود بر این کشورها ادامه می دهد و شرکت ها و بنگاه ها در رنج هستند، اما این نمی تواند توسعه روابط دوجانبه ما با این کشورها را مختل کند. کشورها به این امر علاقمند هستند، حاکمیت خود را حفظ می کنند و ما روی همکاری بیشتر، به گونه ای حساب می کنیم که به تدریج خطرات ناشی از چنین مظاهر غیر دوستانه یا بهتر بگوییم خصمانه را به حداقل برسانیم.»

سفر پوتین به چین

سخنگوی کرملین همچنین گفت در جریان مذاکرات آتی بین ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه و شی جین پینگ، رییس جمهور چین، مسایل امنیت بین المللی و منطقه ای به هر طریقی مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

پسکوف در پاسخ به اینکه آیا موضوع کنترل تسلیحات در دستور کار مذاکرات قرار دارد یا خیر، گفت: «به هر طریقی، مسایل امنیت بین المللی و منطقه ای مورد اشاره و بررسی قرار خواهد گرفت.»

پوتین پیشتر گفته بود سفرش به چین برای ماه مه برنامه ریزی شده است.

«بیگانه هراسی»

سخنگوی کرملین همچنین گفت اظهارات جو بایدن، رییس جمهور آمریکا در مورد «بیگانه هراسی» در روسیه منعکس کننده واقعیت در این کشور نیست.

بایدن که روز چهارشنبه در یک گردهمایی کمک های مالی در واشنگتن صحبت می کرد، گفت ژاپن متحد ایالات متحده، با مسایل اقتصادی مواجه است، زیرا این کشور «بیگانه هراس» است و این را می توان در مورد چین و روسیه هم گفت.

پسکوف در همین رابطه به خبرنگاران گفت: «معتقدیم که این بیانیه بایدن واقعیت را دقیقا برعکس منعکس می کند.»

کنفرانس «صلح»

سخنگوی کرملین امروز همچنین به مسایل مرتبط با اوکراین اشاره کرده و گفت، کنفرانس صلح اوکراین در سوییس به وضوح نتیجه محور نیست و نمی توان در مورد انتظارات جدی بدون مشارکت روسیه صحبت کرد.

او در پاسخ به اینکه آیا مسکو برای چنین گفت وگویی آماده است، به خبرنگاران گفت: «درباره چه نوع کنفرانس جدی با انتظارات جدی، چه نوع اثربخشی بدون مشارکت روسیه می توان صحبت کرد؟ مطلقا غیرممکن است. واضح است که این نوعی ابتکار است که برای نتیجه طراحی نشده است. در مورد بقیه، موضع ما در مورد مذاکرات کاملا مشخص است، کاملاً شفاف است و بارها توسط رییس جمهور ما (ولادیمیر پوتین) تایید شده است.»

پایان خبر سقف شیبدار

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کرملین: فشار آمریکا به متحدان روسیه بی نتیجه است" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کرملین: فشار آمریکا به متحدان روسیه بی نتیجه است"، کلیک کنید.