یک قدم تا تبدیل شدن به بهترین در تاریخ ایران!

یک قدم تا تبدیل شدن به بهترین در تاریخ ایران!

قهرمانی حسن یزدانی در رقابت های کشتی بوداپست یک برد معمولی در یک تورنمنت بین المللی نبود.

به گزارش سقف شیبدار، به نقل از «ورزش سه»، ستاره مازندرانی تیم ملی کشتی آزاد ایران مهمترین ورزشکار ایران در دهه اخیر بوده است.

حسن یزدانی یک فوق ستاره و یک ورزشکار نمونه و اشتثنایی و همواره موفق بوده که اگر در سال های اخیر به سدی به نام دیوید تیلور برنمی خورد، حدنصاب های کشتی جهان را جابجا کرده بود. او پس از جراحی سنگین و 8 ماه دوری از تشک کشتی که نگران کننده نیز به نظر می رسید، حریفان خود را آنچنان یک به یک و با تسلط از پیش رو برداشت که انگار تیغی طنابی را شکاف نداده تا استخوان رباط های شانه اش را بهم وصل کنند.

حسن یزدانی که در ماه های گذشته ذهنش درگیر موضوعی تازه احتمال از دست دادن المپیک و حضور کامران قاسمپور به جای در وزن 86 کیلوگرم بود، با اقتدار مسابقات بوداپست را فتح کرد تا هر گونه شک و تردید را در خصوص خودش به پایان برساند.

نکته جالب این بود که یزدانی کم حرف در پایانی رقابت ها و کسب مدال طلا اعلام کرد با 50 درصد آمادگی وارد این رقابت ها شده است. با این حال او هر چهار حریف خود را با امتیاز عالی شکست داد و قبل از اینکه داور سوت پایان مسابقات را بزند، بنا به همان عادت دیرینه دست خود را به دست داور داد تا او برنده نبرد را معرفی کند. انگار که عجله دارد این مسابقات را در کمترین زمان به پایان برساند.

کشتی یزدانی با عظمت دولتبیکوف بهترین نمایش او در این مسابقات بود که با برتری کامل نفر اول رنکینگ جهانی در وزن خود را ضربه کرد. با این وصف القابی همچون پادشاه از عصر دیروز دوباره به سمت این ستاره ورزش ایران سرازیر شده و امیدهای تازه ای نیز پیرامون او شکل گرفته است.  

نکته مهم اینجاست اگر همه چیز مطابق میل یزدانی پیش برود، او بدون تردید تنها بخت صددرصدی کاروان ایران در المپیک پاریس برای کسب مدال است. نکته ای که در خصوص اغلب ورزشکاران اعزامی به پاریس صدق نمی کند.

یزدانی که در تمام ماه های گذشته نسبت به تمامی حواشی و خبرسازی های پیرامون خودش واکنشی نداشت و تنها گفتگویی با تیم اعزامی ورزشگاه اردوگاه کوچکش در لپوصحرا داشته، در شرایطی مزد تلاش بی وقفه خود را با حضور در المپیک دریافت خواهد کرد که سطح و کلاس یزدانی و همچنین منش و انگیزه فوق العاده اش ما را امیدوار می کند که به موفقیت او در المپیک پاریس و نبرد با حریف آمریکایی تازه وارد و جوانش خوش بین باشیم. البته بهتر است فشار از روی یزدانی که در بوداپست با دور کندتر و با احتیاط کشتی می گرفت، برداشته شود تا او که خود دانش آموخته ممتاز مسیر عالی قهرمانی در ورزش ایران است، کار خود را تا پایان به نحو احسن پیش ببرد.

یزدانی از آن دسته ورزشکارانی است که در طول تاریخ شاید هر دهه یک بار ظهور کند و چه خوب که با توجه به شرایط سنی و بدنی روی تشک خواهد ماند و دروازه ها و دریچه های جدیدی را به روی ما خواهد گشود. کسی که به نسل ما نشان داد استثنایی و ابرقدرت بودن دقیقا چه معنایی دارد.

نتایج کامل مسابقات حسن یزدانی در بوداپست در ادامه آمده است:

* دور اول: حسن یزدانی 13 – اتهان راموس از پورتوریکو  2

* دور دوم: حسن یزدانی 12 – هایتو ایشیگورو از ژاپن 2

* نیمه نهایی: حسن یزدانی 10- عظمت دولت بیکوف از قراقستان 0

* فینال: حسن یزدانی 12 – ترنت هیدلی از آمریکا 2

پایان خبر سقف شیبدار

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "یک قدم تا تبدیل شدن به بهترین در تاریخ ایران!" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "یک قدم تا تبدیل شدن به بهترین در تاریخ ایران!"، کلیک کنید.